UEFA sprzeciwia się powstaniu European Premier League


W ostatnich dniach wiele mówiło się o rewolucyjnym pomyśle powołania nowych rozgrywek o nazwie European Premier League. UEFA zajęła swoje stanowisko, sprzeciwiając się tej idei.

Jako pierwsi informację o tym pomyśle podali dziennikarze “Sky Sports”. Anglicy są zdania, że powstanie nowego turnieju urozmaiciłoby  rywalizację największych klubów w Europie. Według angielskich dziennikarzy, przy uruchamianiu tych rozgrywek pracują największe europejskie kluby oraz FIFA. Stanowisko zdecydowała się zająć również UEFA.

Prezydent Aleksander Ceferin wielokrotnie dawał do zrozumienia, że UEFA sprzeciwia się powstaniu Superligi. Zasady solidarności, spadków, awansów i otwartych lig są nie podlegają negocjacjom. Dzięki temu europejski futbol dobrze funkcjonuje, a Liga Mistrzów to najlepsze rozgrywki sportowe na świecie – skomentował rzecznik UEFA.

UEFA i kluby chcą budować przyszłość piłki na obecnych podstawach, a nie tworzyć Superligę, która nieuchronnie stałaby się nudna – dodał.

Bardzo możliwe, że niebawem będziemy mieli okazję obejrzenia większej liczby zespołów w Lidze Mistrzów. UEFA rozważa rozwiązanie, w którym w Lidze Mistrzów obejrzymy cztery drużyny więcej niż obecnie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.