UEFA nałożyła kary na Lazio

Wikipedia.org

W związku z wybrykami kibiców w czasie ostatniego meczu Ligi Europy Lazio będzie zmuszone zagrać na niepełnym stadionie. UEFA zamknęła część jednej z trybun Stadio Olimpico.

W czasie meczu 2. kolejki Ligi Europy S.S. Lazio grało u siebie ze Stade Rennais. Włosi pokonali francuski klub 2:1, ale raczej nie z tego zapamiętamy to spotkanie. Zwycięstwo Rzymian przyćmiły rasistowskie zachowania na trybunach Stadio Olimpico. Choć stołeczny klub w niedawnym oświadczeniu zapowiedział, że zamierza zidentyfikować oraz odpowiednio ukarać osoby, które zachowywały się niedopuszczalnie na trybunach, to UEFA nadal zdecydowała nałożyć na klub z Rzymu kary. W najbliższym domowym meczu Ligi Europy z Celtikiem Glasgow (7 listopada) zostanie zamknięta dolna część trybuny “Curva Nord”. Są to sektory 46, 47, 48 i 49. Na owych sektorach ma pojawić się transparent z hasłem #EqualGame.

Dodatkowo Lazio otrzymało grzywnę w wysokości 20 tysięcy euro oraz będą musieli zagrać przy pustych trybunach jeśli rasistowskie zachowania na trybunach się powtórzą.

Trybuna “Curva Nord” jest zaznaczona na żółto. Sektory objęte zakazem znajdują się tuż za jedną z bramek. fot. sport.travel.pl

źródło: football-italia.net


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *