UEFA Euro 2020: Hit dla Anglików, Synowie Albionu meldują się w ćwierćfinale

Anglia

W meczu 1/8 finału UEFA Euro 2020 Anglia wygrała z Niemcami 2:0. Gole, które dały awans do ćwierćfinału strzelili Raheem Sterling i Harry Kane.

Starcie Anglików z Niemcami było hitem 1/8 finału UEFA Euro 2020. W swoich grupach obie drużyny nie zachwycały, ale dziś musiały pokazać swoje prawdziwe oblicze, aby nie odpaść z rozgrywek.

Od początku spotkania Niemcy rzucili się do ataku. Swoje sytuacje bramkowe mieli Leon Goretzka i Kai Havertz. Gracz Bayernu uderzył zbyt słabo i Jordan Pickford pewnie interweniował, a strzał pomocnika Chelsea został zablokowany. Podopieczni Garetha Southgate’a odpowiedzieli po upływie kwadransa. Sprzed pola karnego postanowił kopnąć Raheem Sterling i trzeba go za to pochwalić, bo Manuel Neuer przy interwencji miał duże problemy. W 32. minucie spotkania wreszcie zobaczyliśmy stuprocentową sytuację. Timo Werner wyszedł sam na sam z Pickfordem, ale strzelił prosto w niego i nadal goli na Wembley nie było. Tuż przed przerwą jeszcze swoją sytuację miał Harry Kane, który w dużym zamieszaniu minął Neura, lecz nie zdołał już umieścił futbolówki w bramce, bo jeden z obrońców ją wybił.

Tuż na początku drugiej połowy Niemcy mogli wyjść na prowadzenie. Do wybitej futbolówki z pola karnego dopadł Kai Havertz i uderzył ją z woleja, lecz świetnie był ustawiony Pickford i kapitalnie sparował ją na rzut rożny. Później widzieliśmy piłkarskie szachy z obu stron. Było rozgrywanie piłki, były kontrataki, niestety nie było groźnych okazji. Aż do 75. minuty, wtedy wreszcie Anglicy zagrali na jeden kontakt, wymienili między sobą podania, ostatnim było zagranie Luke’a Shawa pod bramkę, a tam tylko stopę dołożył Sterling i tym razem Neuer go nie powstrzymał. Remis Niemcom mógł dać Thomas Müller, który znalazł się w sytuacji sam na sam z golkipeerem, ale o dziwo strzelił minimalnie obok słupka, o dziwo, bo zazwyczaj takie sytuacje wykorzystywał. W końcówce meczu już wszystko było wiadome, Anglicy dobili rywala, na listę strzelców wpisał się Kane, asystę zanotował Jack Grealish. Bramka napastnika Tottenhamu ustaliła wynik meczu, Anglicy zameldowali się w ćwierćfinale, Niemcy swój udział w Euro kończą na 1/8.

Przez dłuższy czas wydawało się, że ten mecz będzie musiała rozstrzygnąć dogrywka. W końcówce Anglicy wspięli się jednak na swoje piłkarskie wyżyny, zadali dwa ciosy i wysłali Niemców do domu. Dla podopiecznych Joachima Loewa to trzeci z rzędu turniej, gdzie nie będzie ich nawet w finale. Przed Hansim Flickiem dużo pracy.