Udany debiut Juliana Nagelsmanna
Reprezentacja Niemiec zanotowała swój pierwszy mecz pod wodzą Juliana Nagelsmanna. W debiutanckim starciu nowego selekcjonera przeciwnikiem był jeden z gospodarzy zbliżających się mistrzostw świata, reprezentacja USA. Pomimo nieco niepewnego początku, Niemcy odzyskali kontrolę nad spotkaniem i zakończyli je zwycięstwem 3:1.
W swoim debiucie Nagelsmann postawił na sprawdzonych zawodników, takich jak Jamal Musiala, Leroy Sane, Antonio Ruediger czy Mats Hummels. Jego zespół od samego początku ruszył do ataku, kontrolując tempo gry. Pomimo dwóch obiecujących sytuacji, niemiecka drużyna nie zdołała trafić do siatki. Z kolei Amerykanie czekali na okazje do kontrataków, z których jedna w 27. minucie zaowocowała golem. Strzelcem bramki został Pulisic.
Korzystnego wyniku gospodarzom – mecz rozegrano na stadionie w East Hartford – nie udało się utrzymać do przerwy. W 39. minucie po ładnej akcji odbitą piłkę przez bramkarza skierował do bramki Ilkay Guendogan i było 1:1. W końcówce od straty kolejnego gola USA uchronił Weston McKennie, który zablokował groźny strzał.
Po zmianie stron rządzili Niemcy. W 58. minucie na prowadzenie wyprowadził ich Niclas Fuellkrug. Spory udział przy tym trafieniu miał Musiala, który podał do Robina Gosensa, a ten następnie wypatrzył strzelca gola. 180 sekund później było już 3:1. Tym razem to Musiala był strzelcem, a Fuellkrug asystentem. Pomocnik Niemców dopełnił formalności i z najbliższej odległości wepchnął piłkę do bramki.
W końcówce Nagelsmann postanowił pomieszać w składzie i sięgnął po rezerwowych. Nie odbiło się to na jakości gry. Wynik jednak nie uległ zmianie, choć gospodarze najbliższego Euro mogli go jeszcze wyśrubować.
USA – Niemcy 1:3 (1:1)
1:0 Pulisic 27' (asysta: Balogun)
1:1 Gündoğan 39'
1:2 Füllkrug 58' (asysta: Gosens)
1:3 Musiala 61' (asysta: Füllkrug)
USA: Turner; Dest, Richards (65' Carter-Vickers), Ream, Scally; Musah, McKennie (75' Cardoso), Reyna (46' De la Torre), Pulisic (75' Paredes), Weah (65' Aaronson), Balogun (65' Pepi).
Niemcy: Ter Stegen; Tah, Hummels (62' Süle), Rüdiger, Gosens (71' Goretzka); Gündoğan, Groß, Wirtz (62' Havertz), Musiala (81' Führich), Sané (71' Brandt), Füllkrug (81' Müller).
.@pulisic with a SCREAMER to open the scoring 😱 pic.twitter.com/KlG0oMeNPm
— U.S. Soccer Men's National Team (@USMNT) October 14, 2023
-

AktualnościHarry Kane przedłuży kontrakt z Bayernem Monachium do 2029 roku











Michał Bosak / 11 sierpnia 2026, 12:22
-

AktualnościJonas Urbig typowany na następcę Neuera. Bramkarz Bayernu ostrożnie o reprezentacji Niemiec







Kamil Wojtala / 6 sierpnia 2026, 15:25
-

AktualnościKonrad Laimer przedłużył kontrakt z Bayernem. „Zawsze chciałem tu zostać”











Michał Bosak / 4 sierpnia 2026, 13:37
-

AktualnościBayern Monachium powitany na wyspie Jeju przed sparingami z Jeju United i Aston Villą











Michał Bosak / 3 sierpnia 2026, 12:30
-

AktualnościMax Eberl: Bayern zakończył lato transferów, trzech zawodników nie ma przyszłości w klubie











Michał Bosak / 31 lipca 2026, 14:21
-

AktualnościReal Madryt zagra sparing z Schalke 04 16 sierpnia na Veltins-Arena











Michał Bosak / 30 lipca 2026, 14:56





































