Polska reprezentacja do lat 21. wygrała dziś z Grekami i znacznie zwiększyła swoje szanse na udział w Mistrzostwach Europy, które w 2015 roku odbędą się w Czechach.

Pierwsza połowa rozpoczęła się spokojnie. Mecz toczony był w dość szybkim tempie. Lekką przewagę mieli Polacy, którzy nie zdołali jednak udokumentować jej zdobytą bramką.

Co nie udało w pierwszych 45 minutach, udało się w drugiej części gry. Zdecydowanie, swój dzień miał dzisiaj Arkadiusz Milik. Napastnik FC Augsburg popisał się hat-trickiem i dzięki jego golom, polska reprezentacja jest już coraz bliżej awansu do ostatniej rundy kwalifikacji MME.

Wynik spotkania mógł wyglądać jednak zupełnie inaczej. W 89. minucie gry, przy stanie 2:1, sędzia podyktował rzut karny dla Greków. Na nasze szczęście fatalnie spudłował Potouridis.

Warto odnotować, iż stadion Cracovii zgromadził dzisiaj ponad dziewięć tysięcy kibiców, którzy nie ustępowali w swym dopingu.

• Polska: Szumski – Janicki, Kamiński, Golla, Dziwniel – Furman, Chrapek(90′ Dąbrowski) – Wszołek, Pawłowski (76′ Lewandowski), Zieliński(85′ Wolski)  – Milik
  • Grecja:  Dioudis – Kitsiou, Bougaidis, Triantafyllopoulos, Potouridis – Kolovos(78′ Karelis), Lagos, Bouchalakis(84′ Siopis) – Mavrias, Diamantakos(75′ Vellios), Gianniotas

2 thoughts on “U21:Polacy coraz bliżej Mistrzostw Europy! Grecy przestrzelili karnego w 90. minucie!