Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W meczu 5. kolejki eliminacji Mistrzostw Europy U-21, Polska pokonała Danię 3:1. Bramki dla biało-czerwonych zdobyli Konrad Michalak, Paweł Tomczyk i Szymon Żurkowski. Honorowego gola dla Duńczyków strzelił Nikolai Laursen.

Już w 2. minucie goście mieli okazje do zdobycia bramki. Mads Pedersen zagrał po ziemi w pole karne, strzelał Kasper Dolberg, ale świetną interwencją popisał się Kamil Grabara. Chwilę później znów zaatakowali Skandynawowie. Jens Thomasen świetnie podał do Marcusa Ingvartsena, a ten fatalnie przestrzelił w sytuacji sam na sam. Mimo przewagi Duńczyków to biało-czerwoni wyszli na prowadzenie. Paweł Bochniewicz przerzucił piłkę do Konrada Michalaka, gracz Wisły Płock uderzył sprzed pola karnego i pokonał bramkarza gości, który przepuścił piłkę pod nogami. Niecałe dziesięć minut później Polacy podwyższyli prowadzenie. Szymon Żurkowski próbował zagrać daleką piłkę do Pawła Tomczyka, fatalny błąd popełnił obrońca i bramkarz gości, a napastnikowi Podbeskidzia nie zostało nic jak wpakować piłkę do siatki.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Nadal dominowała Dania i była blisko bramki w 69. minucie. Jacob Rasmussen podał w pole karne do Kaspera Dolberga, uderzenie napastnika Ajaxu wybił przed siebie Kamil Grabara, a dobitkę Mikkela Duelunda instynktownie odbił. Marzenia o remisie dla Duńczyków zabił Szymon Żurkowski, który zdobył piękną bramkę po uderzeniu sprzed pola karnego. Mimo że Skandynawowie przegrywali trzema golami, zachowali honor i zdobyli bramkę w doliczonym czasie gry. Robert Skov zagrał piłkę w pole karne po ziemi, a bramkę zdobył Nikolai Laursen.

Ostatecznie Polska pokonała Danie 3:1 i zmazała plamę po remisie na Wyspach Owczych.  Po tym zwycięstwie zbliżyliśmy się do Danii na jeden punkt i nadal mamy szansę na awans z pierwszego miejsca.