U-21: Eksperymentalni Włosi za mocni dla Polski

Materiały Prasowe PZPN

Reprezentacja Polski do lat 21 przegrała z rówieśnikami z Włoch 2:1 w meczu towarzyskim, który odbył się w Krakowie. Dla Biało-Czerwonych był to przedostatni test przed Mistrzostwami Europy, które zaczną się 16 czerwca w Lublinie.

Jednym z głównych autorów zwycięstwa Italii zdecydowanie był Domenico Berardi. Biało-Czerwoni mieli sporo problemów z zawodnikiem Sassuolo, który w 30. minucie otworzył akcję bramkową. Świetnie dośrodkował prosto na głowę Federico Chiesy, a ten odegrał do Lorenzo Pellegriniego, który z woleja pokonał Jakuba Wrąbla. Polska próbowała jeszcze walczyć i odpowiedziała tuż przed przerwą. Po znakomitej kontrze i akcji dwójkowej Bartosza Kapustki oraz Dawida Kownackiego, ten drugi nie dał szans Pierluigiemu Gollini.

Polska zbyt długo nie cieszyła się z remisu. Już w 50. minucie Marco Benassi strzałem z dystansu umieścił w piłce siatce. Przez większość meczu podopieczni Marcina Dorny spisali się dość przeciętnie na tle rywali, którzy zagrali w dość eksperymentalnym składzie. Biało-Czerwoni muszą pokazać się ze zdecydowanie lepszej strony podczas czerwcowego turnieju. W poniedziałek czeka ich próba generalna – mecz z Czechami w Kielcach.

Polska U-21 – Włochy U-21 1:2 (1:1)
0:1 – Pellegrini 30′
1:1 – Kownacki 42′
1:2 – Benassi 50′

Polska: Wrąbel – Kędziora, Bednarek, Dawidowicz, Jaroszyński – Kubicki (52′ Frankowski), Murawski – Kownacki (68′ Buksa), Lipski (81′ Niezgoda), Kapustka – Stępiński (81′ Piątek).

Włochy: Gollini – Calabria (61′ Mandragora), Ferrari, Biraschi, Barreca (73′ Masina) – Benassi, Cataldi (61′ Locatelli), Pellegrini – Berardi (61′ Ricci), Cerri (73′ Favilli), Chiesa (46′ di Francesco).

Żółte kartki: Kędziora (Polska) oraz Biraschi, Mandragora, Masina (Włochy).

Sędzia: Markus Hameter (Austria).