U-20: Polska rozbita w meczu z Włochami

Łukasz Przybył (Piłkarski Świat)

Reprezentacja Polski U-20 przegrała w Szczecinie mecz towarzyski z rówieśnikami z Włoch 0:3.

Na początku spotkania dobrą sytuację dla naszej kadry miał Dawid Kort. Jednak piłkarz Pogoni Szczecin nieznacznie się pomylił. Po pierwszym, dobrym w wykonaniu Polaków kwadransie gry do przodu ruszyli Włosi. W 17. minucie Andrea Palazzi pokonał Mateusza Kuchtę i zrobiło się 0:1. W drugiej połowie padły kolejne bramki dla reprezentacji Italii. Najpierw w 55. minucie Michele Rocci strzałem głową podwyższył prowadzenie, a na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry wynik ustalił Andrea Gasbarro. Nasz bramkarz nie zdołał obronić mocnego strzału z linii pola karnego.

Polska U20 – Włochy U20 0:3 (0:1), 23.03.2016 g.17:00, Stadion Miejski im. Floriana Krygiera (Szczecin)

0:1 – Palazzi 17′

0:2 – Rocci 55′

0:3 – Gasbarro 85′

żółte kartki: Angielski, Klemenz (Polska) – Gasbarro (Włochy)

sędzia: Robert Schroeder (Niemcy)

Polska: 1. Mateusz Kuchta (46, 12. Wojciech Fabisiak) – 18. David Niepsuj, 3. Gracjan Horoszkiewicz, 17. Jan Bednarek, 2. Patryk Stępiński – 10. Paweł Stolarski (81, 4. Karol Żwir), 6. Lukas Klemenz (70, 8. Damian Rasak), 14. Michał Nalepa (61, 7. Jakub Łukowski), 19. Dawid Kort (61, 16. Igor Sapała), 20. Dariusz Formella (46, 13. Mateusz Wdowiak) – 11. Karol Angielski (46, 9. Jakub Arak)

Włochy: 1. Wladimiro Falcone – 2. Lorenzo Venuti (89, 13. Lorenzo Dickmann), 4. Arturo Calabresi, 5. Pietro Ceccaroni (89, 18. Sebastiano Luperto), 3. Marco Pinato (35, 14. Andrea Gasbarro) – 11. Daniele Verde (46, 7. Patrick Ciurra), 10. Leonardo Capezzi (89, 21. Giovanni Sbrissa), 15. Andrea Palazzi (75, 8. Fabio Gerli), 16. Michele Rocca, 19. Leonardo Morosini (85, 23. Pierluigi Cappelluzzo) – 9. Alessandro Piu