elche.com


Przemysław Tytoń znalazł nowy klub. Pracodawcą reprezentanta Polski zostało FC Cincinnati, a to oznacza, że w przyszłym sezonie Polak zagra w MLS.

Tytoń ostatnich lat nie może zaliczyć do udanych. Ostatnie dwa sezony spędził w Deportivo La Coruna i rozegrał tam ledwie 15 spotkań. Z końcem sierpnia wygasł jego kontrakt z hiszpańskim klubem i bohater Euro 2012 został na lodzie. Polak zwrócił jednak na siebie uwagę skautów zza oceanu. Po usługi byłego bramkarza PSV zgłosiło się FC Cincinnati. Działacze tego klubu zdecydowali się ściągnąć Tytonia do siebie.

– Bardzo podoba mi się projekt FC Cincinnati, wierzę w ten klub i chcę być jego częścią. Myślę, że to dobry moment, aby zacząć coś od początku i dlatego zdecydowałem się dołączyć do klubu. Wszyscy razem zaczniemy coś nowego. – Powiedział Tytoń po podpisaniu kontraktu.

Sytuację skomentował również trener FC Cincinnati Alan Koch – Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że przychodzi do nas zawodnik z takim doświadczeniem. Przemek jest typem zawodnika, który błyszczy kiedy jest pod presją. (…) Wierzymy, że będzie doskonale pasował do klubu.

Kibice są bardzo zadowoleni z nowego nabytku klubu. Bramkarz z takim doświadczeniem będzie dużym wzmocnieniem dla młodego członka MLS. FC Cincinnati dołączy do Major League Soccer w przyszłym sezonie. Kontrakt Przemysława Tytonia wejdzie w życie 1 stycznia 2019 roku.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.