Tylko remis w Deventer!

Nie tego spodziewali się kibice Feyenoordu po dzisiejszym spotkaniu. W ramach 10 kolejki Eredivisie, Go Ahead Eagles zremisowało niespodziewanie na własnym stadionie z Feyenoordem Rotterdam 2:2. Goście przez większość spotkania prowadzili mecz, jednak to gospodarze pokazali większą wolę walki i w końcówce wydarli gościom trzy punkty.

Portowcy od momentu rozpoczęcia spotkania, sprawiali wrażenie drużyny lepszej i już w 17 minucie wyszli na prowadzenie, za sprawą De Vrija. Feyenoord już w 22 minucie powinien podwyższyć na 2:0, ale sytuacji sam na sam z golkiperem, nie wykorzystał Boetius. Zamiast cieszyć się z dwubramkowego prowadzenia, w 48 minucie Amevor przepięknym strzałem doprowadza do remisu.

Rotterdamczycy zasłużyli na prowadzenie, w tym meczu i pewne trzy punkty, w 68 minucie bramkę na 2:1 zdobywa Lexa Immers. Portowcy prowadzili i to oni dominowali na boisku, stwarzając sobie więcej okazji bramkowych, jednak brak ostatecznego przypieczętowania wyniku i koncentracji do samego końca, spowodował utratę gola, którego na wagę remisu zdobył dla gospodarzy w 89 minucie Kolder.

Go Ahead Eagles – Feyenoord Rotterdam 2:2 (0:1)
0:1 de Vrij 17′
1:1 Amevor 48′
1:2 Immers 64′