Tworek: Twardo stąpamy po ziemi

Piotr Tworek

Piotr Tworek, zdj. Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Warta Poznań zaskakuje po powrocie do PKO Ekstraklasy. Po 23 kolejkach jest siódma w tabeli, co wyraźnie przekracza przedsezonowe przewidywania.

Beniaminek traci do trzeciego Rakowa tylko pięć punktów. Poznaniacy po cichu mogą jeszcze myśleć o kwalifikacji w europejskich pucharach. “Zieloni” są jednak świadomi iż nie mogą “odlatywać”.

– Jesteśmy zespołem, który twardo stąpa po ziemi i to co sobie ciągle powtarzamy w szatni – jeśli kiedyś odpłyniemy, zaczniemy bujać w obłokach, to będzie pierwszy sygnał, że może się coś złego wydarzyć w tej drużynie – zapewniał Tworek, który nie chce zdradzać, jaki kolejny cel został postawiony przed zespołem.

Patrzymy do góry, chcemy osiągać cele, które sobie zakładamy, ale też robimy to wszystko z dużą pokorą i świadomością naszego miejsca i naszej sytuacji. Wiemy doskonale, że takim podejściem możemy pokonywać kolejne bariery. Dlatego spokojnie z tymi pucharami, mamy jeszcze siedem meczów do rozegrania, 21 punktów do zdobycia. Zobaczymy, gdzie to nas zaprowadzi, ale postaramy się wycisnąć z tej końcówki sezonu tyle, ile się da – zaznaczył.

W sobotę Warta podejmie innego beniaminka – Stal Mielec, która zamyka tabelę.

Serio będziemy traktować nasz najbliższy mecz i zdajemy sobie sprawę, że będzie on dla nas trudny i wymagający. Rywal wie, że musi wygrać, remis to już za mało, każdy chce dopisywać maksa. Przyjedzie do nas zespół niewiadomy do końca swoich możliwości, bowiem nie grał od trzech tygodni Pewnie mieli jakiś wewnętrzny sparing, ale to nie to samo, co mecz mistrzowski. Jest to dobrze poukładana drużyna, która stwarza sobie sytuacje, choć nie zawsze wygrywa i ma też pomysł na grę. Ja już teraz mam już ból w kościach, bo wiem, jaka czeka nas walka o każdy centymetr boisk – tłumaczył Tworek.

Spotkanie Warty ze Stalą już w sobotę w o godz. 17.30.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ONLINE W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *