Tworek: Miedź Legnica to uśpiony tygrys

Piotr Tworek

Zdjęcie: Warta Poznań

Trener Warty Poznań Piotr Tworek oraz jego podopieczny Mateusz Szczepaniak wypowiedzieli się na różne tematy na konferencji prasowej. Spotkanie dotyczyło meczu Miedzi Legnica z Warciarzami, który odbędzie się już jutro o godzinie 12:40 w Legnicy.

Trener wicelidera pierwszej ligi skomentował podpisanie przez piłkarzy specjalnych aneksów, które umożliwiają mu korzystanie z tych zawodników do końca bieżącego sezonu.

– Znamy sytuację, rozgrywki przedłużono po wymuszonej przerwie. Zawodnicy wiedzieli jakie będą problemy wynikające z tego powodu. Piłkarze wiedzieli, że opcja przedłużenia przez nich kontraktów wchodzi w grę. Tak jak szybko piłkarze zareagowali na obniżkę pensji w trakcie pandemii, tak szybko zgodzili się przedłużyć kontrakty. Bardzo cieszy mnie ten fakt, to pokazuje, że realnie podchodzimy do takich spraw.

Szkoleniowiec Warciarzy wypowiedział się również na temat potencjalnych zagrożeń ze strony Miedzi. Piotr Tworek odpowiedział na pytanie o najmocniejsze personalia w ekipie Miedzianki.

– Cały zespół naszych przeciwników jest mocny, tam nie trzeba uczulać na konkretnych piłkarzy. Wiemy, że w Legnicy teraz jest nowa sytuacja – zmieniono trenera. Miedź ma zespół naszpikowany gwiazdami jak na pierwszą ligę i myślę, że ten zespół teraz będzie inaczej podchodził do każdego spotkania. Ich największym atutem może być szybkość w ataku tej ekipy oraz solidność w obronie. Mamy przygotowane materiały pod Miedź i zawodnicy na pewno zostaną pouczeni. Na pewno będzie to inny mecz niż te, które do tej pory rozgrywała drużyna z Legnicy.

Trener Tworek zapytany o presję związaną ze zwycięstwem Miedzi u siebie, która nie wygrała od wznowienia rozgrywek odpowiada następująco:

– Nie patrzymy na sytuację Miedzi. To są wewnętrzne sprawy tego zespołu. Wiemy jednak, że w tym spotkaniu musimy być bardzo mądrzy w defensywie. Musimy być wyczuleni na kontrataki, bo Legnica ma kim postraszyć w swoim ataku. Skupiamy się na sobie.

Szkoleniowiec Warty Poznań wypowiedział się również na temat słabej dyspozycji Miedzianki w ostatnim czasie.

– Każdy ma swoje zdanie co do analizy gry klubu. Dziennikarze i kibice mają rozbieżne opinie od trenerów. Osobiście uważam, że Miedź Legnica to uśpiony tygrys, który może jeszcze namieszać w lidze. Zmiana trenera może zapewnić im spokój w grze. Pozostaje im patrzeć na pozytywy. Może to u nich wyzwolić więcej zaangażowania i ambicji.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *