Twierdza Gliwice odbiła bardzo skutecznie Łódzki Widzew !

Dwie asysty “Podgóra” no i wykończenie Csaby Horvatha + bramka Rubena Jurado. Widzew przez prawie całą drugą połowę grał w 10 po czerwonym kartoniku dla Macieja Mielcarza.

Ten mecz to rzeczywiście duża niespodzianka, na konferencji prasowej sam trener Piasta Maciej Brosz przyznał, że Piastunki bały się tego meczu. Piast przejął inicjatywę po idealnej sytuacji Eduardsa Visnakovsa kiedy to zamiast w bramkę, trafił prosto w Trelę. W 18 minucie idealnym zagraniem w pole karne popisał się Tomasz Podgórski, Csaba Horvath ośmieszył bramkarza i otworzył wynik tego meczu.

Piast zaczął fantastycznie. Widzew praktycznie musiał się pogodzić z losem, bo z taką postawą ciężko było walczyć choćby o remis. Na całej linii zawodziła chaotyczna obrona łodzian. Źle w środku pola zachował się Marcin Kaczmarek, Piast wyprowadził kontrę, po której Kamil Wilczek świetnie wypatrzył wychodzącego w tempo Rubena Jurado, a Hiszpan w pojedynku jeden na jeden strzelił w długi róg bramki Macieja Mielcarza pokonując golkipera gości.

Jednak w 53. minucie całkowicie przekreślił wcześniejsze zasługi wbijając kolegom przysłowiowy gwóźdź do trumny. Na 18. metrze nieprzepisowo zatrzymał wychodzącego “jeden na jeden” Wilczka. Sędzia nie zawahał się ani przez chwilę, natychmiastowo wyciągnął z kieszonki czerwoną kartkę.

Między słupki Widzewa powędrował Maciej Krakowiak, w miejsce Batrovicia. Już kilka chwil po wejściu na boisko skapitulował. “Pogratulować” powinien nikomu innemu, jak kolegom z defensywy. Nikt bowiem nie pokwapił się, by przypilnować Horvatha w polu karnym. Gracz Piasta wykorzystał zagapienie rywali i po raz drugi zamienił wrzutkę Podgórskiego na bramkę “z główki”.

W końcówce kiedy to Widzew przegrywał już 3:0, był kompletnie martwy. Żadnej składnej akcji w wykonaniu gości.. No ale cóż się dziwić. Mecz skończył się wynikiem 3:0.

Piast Gliwice – Widzew Łódź 3:0