Twarda gra kluczem do zwycięstwa: Jak Legia zaprezentowała się w starciu z Leicester?

W piątej kolejce fazy grupowej Ligi Europy, Legia Warszawa zmierzyła się z Leicester City. Faworytem tej rywalizacji była drużyna gospodarzy, która wystąpiła w niemalże najmocniejszym składzie.

W wyjściowej jedenastce zabrakło tylko Jamiego Vardy’ego. Warto zauważyć, że na ławce rezerwowych popularnych “Lisów” znalazł się 20-letni Jakub Stolarczyk. Czy Legioniści przeciwstawili się drużynie z Premier League?

5. kolejka fazy grupowej Ligi Europy

Leicester 3:1 Legia Warszawa

Bramki: Daka (11′), Maddison (21′), Mladenovic (26′), Ndidi (31′)

Pierwsze minuty pokazały, że drużyna z Polski jest bardzo mocno zdeterminowana i dobrze zorganizowana w środkowej części boiska. Dzięki temu otrzymaliśmy kilka składnych akcji po obu stronach. Gospodarze już w 11. minucie objęli prowadzenie po akcji z udziałem Patsona Daki, który płaskim strzałem obok słupka pokonał bramkarza Legii. Po utracie bramki mistrz Polski zdecydował się na agresywniejszy futbol, ale wszelakie próby i wysiłki, natychmiast były gaszone w zarodku. W 21. minucie Leicester podwyższyło prowadzenie po strzale Jamesa Maddisona, który otrzymał podanie od Ademola Lookmana. Kilka minut później Lisy po raz kolejny umieścili piłkę w bramce strzeżonej przez Cezarego Misztę, ale na szczęście dla Legionistów trafienie zostało anulowane. W 26. minucie Wilfred Ndidi zagrał ręką we własnym polu karnym, więc Warszawiacy otrzymali rzut karny i szansę na zmniejszenie prowadzenia gospodarzy. Kasper Schmeichel obronił strzał Mahira Emreliego, ale był bezradny przy dobitne Filipa Mladenovicia. Dzięki skutecznej dobitce Legia zmniejszyła prowadzenie Lisów, 2:1. Kilka minut później piłkarze z Premier League przeprowadzili kolejną składną akcję, która zakończyła się rzutem rożnym. James Maddison posłał wysoką piłkę, którą do bramki skierował Wilfred Ndidi. Tym samym pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 3:1.

Czy szkoleniowiec Legii odmienił swój zespół?

Druga połowa przebiegała pod wyraźne dyktando gospodarzy, którzy byli zadowoleni z prowadzenia i nie chcieli go podwyższyć. Legia nie była w stanie zagrozić bramce strzeżonej przez Schmeichela. Patrząc na statystyki możemy zauważyć, że różnica pomiędzy obiema stronami nie była zbyt duża, jednak boisko zweryfikowało obie strony i widać było, na jakim poziomie są obie ligi. Po zwycięstwie drużyna Leicester zajmuje pierwsze miejsce w grupie z dorobkiem 8 punktów. Legia mając 6 oczek plasuje się na ostatnim miejscu i wszystko zależeć będzie od rywalizacji ze Spartakiem Moskwa, do której dojdzie 9 grudnia 2021 roku.

Czy Legioniści będą w stanie awansować do kolejnej fazy Ligi Europy? Odpowiedź na to pytanie poznamy wkrótce.

SKŁADY:

Legia Warszawa: Miszta, Johansson – Hołownia, Wieteska, Jędrzejczyk, Ribeiro, Slisz, Martins – Celhaka, Mladenović – Skibicki, Muci, Emreli – Włodarczyk, Luquinhas – Pekhart

Leicester: Schmeichel, Castagne, Evans, Soyuncu, Thomas, Soumare – Dewsbury-Hall, Ndidi, Maddison – Perez, Lookman – Albrighton, Barnes, Daka – Iheanacho

Kartki: Mladenovic (39′), Wieteska (48′), Thomas (61′), Jędrzejczyk (87′), Albrighton (89′)