Trzy punkty zostają w Opolu. Pewna wygrana Odry

odraopole.pl

W piątkowe popołudnie do Opola przyjechał Chrobry Głogów, który znany jest z dobrej gry w defensywie. Mimo to Odra postanowiła pokazać, że obrona ekipy z Głogowa wcale nie jest taka mocna i zawodnicy Niebiesko-Czerwonych wpakowali im trzy bramki. Dzięki solidnej grze przez całe spotkanie opolanie odnieśli pierwsze zwycięstwo po pięciu kolejkach.

Wynik spotkania otworzył się już w 17. minucie, Krzysztof Janus ruszył z piłką na lewym skrzydle, następnie zszedł z nią do środka i pięknym strzałem z prawej nogi umieścił ją w siatce. Odra nie postanowiła zaprzestać na jednym trafieniu i już parę minut później wynik na tablicy wskazywał 2:0 dla gospodarzy. Strzelcem bramki został Niziołek, który przysłowiowo “nawinął” jednego z obrońców Chrobrego i strzałem z lewej nogi pokonał Abramowicza. W 56. minucie meczu drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Michał Ilków-GołąbKapitan gości  pierwszy żółty kartonik obejrzał za faul na Janusie, a drugi za próbę wymuszenia rzutu karnego. 11. minut później Mariusz Rybicki wbiegł w pole karne,  gdzie został sfaulowany przez Przemysława Stolca. Arbiter bez wahania wskazał na wapno. “Jedenastkę” na gola zamienił Rafał Niziołek, choć bramkarz Chrobrego był bardzo bliski skutecznej interwencji. Wynik do końca spotkania nie uległ zmianie i trzy punkty zostały w Opolu. Kibice gości nie mogli uwierzyć w to, że ich drużyna została aż tak zdeklasowana przez przeciwników. Podopieczni Mariusza Rumaka strzelili głogowianom tyle bramek, ile stracili łącznie w siedmiu poprzednich meczach!

8. kolejka Fortuna 1 Ligi piątek, 31 sierpnia 2018r., godz. 17:45, stadion przy ul. Oleskiej 51, Widzów: 1326.

Odra Opole – Chrobry Głogów 3:0 (2:0)

Bramki: Janus 17′, Niziołek 25′, Niziołek 68′ (k)

Sędzia: Sebastian Tarnowski (Wrocław).

Żółte kartki: Patryk Janasik (Odra), Michał Ilków-Gołąb, Robert Mandrysz (Chrobry). Czerwona kartka: Michał Ilków-Gołąb (za drugą żółtą)

Odra Opole: Weinzettel – Janasik, Baranowski, Bodzioch, Winiarczyk – Janus (77′ Dudu Paraiba), Habusta, Niziołek, Rybicki (82′ Mikinicz) – Czyżycki (69′ Moder) – Martin Gomez.

Chrobry Głogów: Abramowicz – Ilków-Gołąb, Michalec, Stolc, Ratajczak – Pawlik (46′ Kowalczyk), Mandrysz – Maćkowski (65′ Nowicki), Zejdler, Machaj – Kaczmarek (58′ Kaczmarek).