Trzęsienie ziemi w Wiśle Kraków! Moskal zwolniony. Odchodzą też inni
W poniedziałek zarząd Wisły Kraków zaskoczył wszystkich decyzją o zwolnieniu Kazimierza Moskala zaledwie po trzech miesiącach pracy. To jednak nie koniec szokujących rozstań.
Najpierw Wisła ogłosiła zwolnienie Kazimierza Moskala. Tej decyzji nie spodziewał się w Krakowie nikt. Trener poprowadził drużynę w zaledwie piętnastu spotkaniach.
"Decyzją Zarządu po trzech miesiącach Wisłę Kraków opuszcza trener Kazimierz Moskal.
Związany z Białą Gwiazdą Moskal jako piłkarz, a później jako trener kończy kolejny rozdział pracy w zespole spod Wawelu po 15 oficjalnych meczach. Drużyna Wisły pod jego wodzą w europejskich pucharach dotarła do IV rundy eliminacji do Ligi Konferencji. Po drodze stoczyła boje z KF Llapi, Rapidem Wiedeń, Spartakiem Trnava oraz z Cercle Brugge. W Betclic 1 Lidze krakowanie prowadzeni przez Moskala rozegrali 6 spotkań, w których zdobyli 6 punktów.
Dziękujemy trenerze i życzymy powodzenia w dalszej karierze!" – czytamy w komunikacie.
[ɪɴғᴏʀᴍᴀᴄᴊᴀ]
Decyzją Zarządu Białej Gwiazdy Kazimierz Moskal żegna się z Wisłą Kraków. Trenerze, dziękujemy za wszystko i życzymy powodzenia! 🤝
🔗 https://t.co/QYWc5SXOsA pic.twitter.com/Qh5aRM1QiD
— Wisła Kraków (@WislaKrakowSA) September 23, 2024
Ostatnim spotkaniem Moskala w roli trenera Wisły była rywalizacja z ŁKS-em Łódź zakończona porażką 1:3. W niedzielę "Biała Gwiazda" miała rozegrać spotkanie z Chrobrym Głogów, ale zostało ono odwołane z powodu zagrożenia powodziowego. Jak się okazało mecz ze swoim poprzednim klubem był dla Moskala ostatnim w trzeciej kadencji jego pracy pod Wawelem. Wisła zajmuje 16. miejsce w tabeli Betclic 1. Ligi, ale ma aż trzy zaległe spotkania.
Zwolnienie Moskala tylko rozpoczęło serię komunikatów wydawanych przed krakowski klub. Następnie pojawiły się informacje o zakończeniu współpracy z asystentem Moskala, Marcinem Pogorzałą.
To jednak nie był koniec. Z Wisłą pożegnał się również kierownik drużyny - Jarosław Krzoska oraz fizjoterapeuta - Marcin Bisztyga. Ten pierwszy pracował w klubie od 2010 roku.
[ɪɴғᴏʀᴍᴀᴄᴊᴀ]
Jarosław Krzoska - kierownik pierwszej drużyny - również żegna się z klubem z R22. Kiero, dziękujemy za wiele lat pracy poświęconych Wiśle Kraków!
🔗 https://t.co/6WSbr38yxr pic.twitter.com/MxmRNE0iRW
— Wisła Kraków (@WislaKrakowSA) September 23, 2024
-

AktualnościMundial 2026: Kanada – Maroko (4 lipca, Houston) – historyczna szansa KanadyNowacki / 4 lipca 2026, 11:54
-


AktualnościScaloni: „Byłoby szaleństwo, gdybyśmy odpadli z Republiką Zielonego Przylądka” – Argentyna 3:2 po dogrywce i awans do 1/8 MŚNowacki / 4 lipca 2026, 11:24
-


AktualnościMŚ 2026: 13. samobój w turnieju – Mohamed Hany strzelił samobója, Egipt awansuje po rzutach karnychNowacki / 4 lipca 2026, 11:01
-


AktualnościKolumbia - Ghana oceny zawodników po spotkaniu (04.07.2026)Nowacki / 4 lipca 2026, 6:33
-

AktualnościKolumbia - Ghana szczegółowe statystyki. Dane drużyn i piłkarzy (04.07.2026)Nowacki / 4 lipca 2026, 6:16
-

AktualnościOceny piłkarzy po meczu Argentyna - Wyspy Zielonego Przylądka (04.07.2026)Nowacki / 4 lipca 2026, 2:57




































