Trzecie z rzędu zwycięstwo Lazio

gazzetta.it

Stołeczne Lazio pokonało na wyjeździe zespół Bolognii 2-0 po dwóch trafieniach Ciro Immobile. Dzięki tej wygranej drużyna Simone Inzaghiego awansowała na czwartą lokatę w tabeli.

Wynik w 9. minucie meczu otworzył wspomniany już Immobile. Reprezentant ,,Squadra Azzurra” wykorzystał dośrodkowanie z lewej strony boiska od Senada Lulicia i pewnym strzałem głową nie dał szans bramkarzowi gospodarzy. W pierwszej połowie swoje szanse mieli zarówno goście, jak i gospodarze, ale rezultat na tablicy wyników nie uległ zmianie.

W drugiej połowie oglądaliśmy średniej jakości futbol. Mało sytuacji bramkowych oraz widowiskowych zagrań. Wynik spotkania w 74. minucie ustalił Immobile, który wykorzystał podanie z głębi pola od Sergeja Milinkovicia-Savicia.

Lazio ma na swoim koncie 53 punkty i traci tylko 4 oczka do trzeciego Napoli. Bologna w skutek tej porażki spadła na 16. pozycję w Serie A.

Bologna – SS Lazio 0:2 (0:1)

0:1 Immobile 9′

0:2 Immobile 74′