Trudny terminarz Liverpoolu po przerwie reprezentacyjnej

Piłkarze Jurgena Kloppa w pierwszych czterech kolejkach zdobyli komplet punktów i stracili zaledwie jednego gola w ostatnim spotkaniu przeciwko Leicester City, po katastrofalnym błędzie Alissona.

Po przerwie reprezentacyjnej przed The Reds zaczyna się okres wyzwań. Pierwsze takie w lidze już 15 września w wyjazdowym starciu z Tottenhamem. Poprzednie starcie, którego gospodarzem był Tottenham zakończyło się zwycięstwem “Kogutów” 4:1.

Od meczu z Tottenhamem zaczyna się niełatwy terminarz dla Liverpoolu, a trzy dni później Liga Mistrzów i pojedynek na Anfield z Paris Saint-Germain, które będzie chciało w końcu wygrać Ligę Mistrzów. Pytanie czy w tym meczu PSG zacznie swój zwycięski marsz? Na własnym boisku Liverpool od dłuższego czasu nie traci bramek i tak może być także tym razem.

Kolejne spotkanie to domowa konfrontacja z Southampton w lidze. W tym meczu Liverpool powinien zdobyć trzy punkty. Liverpool u siebie jest mocniejszy niż na  wyjazdach. Ostatnie dwa mecze Liverpool przeciwko Southampton i tak powinno być też w tym przypadku.  Ten pojedynek odbędzie się 22 września.

Następne dwa mecze przed Liverpoolem to starcia z Chelsea. 25 lub 26 września w trzeciej rundzie Carabao Cup i 3 lub 4 dni później w lidze. Mecz w Carabao Cup zostanie rozegrany u siebie, a ligowa potyczka na Stanford Bridge. W meczu pucharowym musi być wyłoniony zwycięzca meczu, nie będzie powtórki jak ma to miejsce w Pucharze Anglii. W przypadku remisu po 90 minutach nie będzie dogrywki jak w poprzednim sezonie tylko od razu rzuty karne. Doliczony czas gry w tej edycji Carabao Cup zostanie rozegrany jedynie w finale.

Wrzesień to miesiąc wyzwań dla The Reds, wraz z jego końcem przekonamy się w jakiej formie rzeczywiście są piłkarze Kloppa.