live.premierleague.com

Nowy rok Manchester City rozpoczyna od zwycięstwa. “The Citizens” pokonali Watford 2:1 a bohaterem spotkania został Kun Agüero, autor zwycięskiego trafienia dla gości.

Wyjazdowe mecze w wykonaniu podopiecznych Manuella Pellegriniego nie są najlepsze. Ostatnie zwycięstwo “Obywatele” świętowali na początku września i do dzisiaj sztuka zwycięstwa udawała im się tylko w COC oraz Champions League. Watford natomiast ma za sobą trzy ciężkie mecze z Liverpoolem, Tottenhamem i Chelsea, w trakcie których ugrała ważne 4 punkty.

Pierwszą dobrą okazję do strzelenia gola miała ekipa Watford a dokładnie Odion Ighalo. Najlepszy strzelec beniaminka Premier League dostał piłkę przed polem karnym, obrócił się z nią i oddał strzał na bramkę City, lecz Joe Hart był na posterunku i obronił strzał Nigeryjczyka.

Jednak zawodnicy Quique Sancheza Floresa nie odpuszczali i w końcu dopięli swego. Dośrodkowanie z rzutu rożnego nieudolnie próbował wybić Alaksandr Kolarov, który musnął piłkę pakując ją do własnej bramki.

Stracona bramka w drugiej połowie zmusiła City do odrabiania strat. Efekty przyszły dopiero w końcówce spotkania. Najpierw Yaya Toure wykorzystał dośrodkowanie Kolarova i wpakował futbolówkę do bramki Gomesa a wynik ustalił w 84. minucie Sergio Agüero, który strzałem głową pokonał bezradnego golkipera “The Hornets”.

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu Manchester City zmniejsza dystans do wicelidera z Leicester zbliżając się do rywali na odległość jednego “oczka” zaś Watford z 29. punktami plasuje się na 9. miejscu w tabeli.

Watford FC 1-2 Manchester City, 2.01.2015 r., godz. 18:30, Vicarage Road, Watford.

1-0, Kolarov sam. (55′)

1-1, Y. Toure (82′)

1-2, Agüero (86′)