Trenerzy po meczu Lech Poznań – Korona Kielce

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Lech Poznań ograł u siebie Koronę Kielce (2:1) po dublecie Christiana Gytkjaera, na którego pozytywnie wpłynęło powołanie do reprezentacji Danii. Złocisto-krwistych stać było jedynie na trafienie honorowe, którego autorem był Elia Soriano. Oto, co po zakończonym meczu do powiedzenia mieli obaj szkoleniowcy.

Gino Lettieri: Jesteśmy bardzo rozczarowani, ale nie z występu mojej drużyny. W tym spotkaniu popełniliśmy trzy poważne błędy i przez to straciliśmy gole. Stworzyliśmy dwie, trzy 100% okazje. Lechici nie potrafili się zachowywać, gdy mieliśmy piłkę. Przy drugiej straconej bramce Christian Gytkjaer wykazał się cwaniactwem i przepchnął się z moim obrońcą. Dziś wygrała drużyna, która na poszczególnych pozycjach ma lepszą jakość.

Ivan Djurdjević: Naszym głównym założeniem było wygrać. Musimy gonić czołówkę. Początek był bardzo dobry, stworzyliśmy kilka dobrych akcji. Po dwudziestu minutach straciliśmy rytm gry, Korona trochę przeważała, ale zagrażała nam tylko ze stałych fragmentów gry. Drugą połowę zaczęliśmy trochę gorzej, nie mogliśmy utrzymać się przy piłce. Z tego posiadania Korony nie wynikało dużo, ale kiedy my odbieraliśmy futbolówkę brakowało nam jakości, by wykończyć to lepiej. Brakowało nam koncentracji, nie wykorzystywaliśmy swoich szans.