Trener Dinama Zagrzeb idzie do więzienia!

źródło: gnkdinamo.hr

Zoran Mamić nie będzie dłużej szkoleniowcem chorwackiej drużyny z powodu wyroku Sądu Najwyższego.

W 2018 roku skazano Zdravko Mamica, Zorana Mamica, Milana Pernara oraz Damira Vrbanovica na kary więzienia od 3 do 6,5 roku więzienia. Uznani zostali winnymi przyjmowania korzyści majątkowych i unikania płacenia podatków o łącznej wysokości przekraczającej 15 milionów euro. Panowie odwołali się od decyzji sądu pierwszej instancji, jednak Sąd Najwyższy utrzymał w mocy każdą decyzję.

Drugi z wymienionych mężczyzn, któremu kara została skrócona z 4 lat i 11 miesięcy do 4 lat i 8 miesięcy zapowiedział, że jeśli zapadnie wyrok negatywny, zrezygnuje z posady trenera lidera ligi chorwackiej i rzeczywiście tak się stało. Na kilka dni przed rewanżowym spotkaniem z Tottenhamem w Lidze Europy (0:2), 49-latek podał się do dymisji.

Chociaż nie czuję się winny to tak, jak zapowiadałem wcześniej, jeśli zostanie wydany prawomocny wyrok, przyjmuję go jako obowiązujący i zrezygnuję ze stanowiska trenera oraz dyrektora sportowego GNK Dinamo. Życzę klubowi dużo szczęścia i sukcesów sportowych w przyszłości – powiedział Mamić.

Zarząd drużyny z Zagrzebia obowiązki opiekuna zespołu powierzył dotychczasowemu asystentowi szkoleniowca, Damirowi Krznarowi.

Źródło: transfery.info


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *