Transferów ciąg dalszy – co wiemy do tej pory ?

Minęło dopiero 14. dni od otwarcia okienka transferowego i wiele zespołów już dużo wcześniej porozumiało się ze swoimi nowymi piłkarzami. Niewątpliwie ligą, która wydała grube miliony na wzmocnienia jest La Liga. 

Real Madryt, Barcelona i Atletico Madryt – to w tej kolejności zespoły, które wydały najwięcej, zarówno pod względem krajowym jak i światowym. Biorąc pod uwagę pierwsze kryterium czwartym zespołem zaraz po wielkiej trójce jest Sevilla. Wzmocnienia jakich dokonał Monchi na prawdę robią wrażenie. Trójka nowych napastników, do tego solidny środkowy obrońca i pomocnik z doświadczeniem. W sumie wydali już 111,5 milionów euro. 

Gdybyśmy jednak wzięli pod uwagę kryterium światowe to pomiędzy Atletico, a Sevillą wskoczyły by Borussia i Bayern. Natomiast Roma, Inter i Manchester City są za kadrą, którą prowadzi Julen Lopetegui. 

120 milionów zapłaconych za Griezmanna uplasowało Barcelonę na drugim miejscu w rankingu, wydając w sumie 235 milionów, wciąż za 303 milionami wydanymi przez Real Madryt. Podium uzupełniło Atletico, które do tego momentu zapłaciło 207 milionów.

Zaskakujące jest to, że na liście nie ma zespołów takich jak PSG, czy też Manchester United bądź jakikolwiek inny zespół angielski oprócz City. Czasu jednak jest sporo – ponad półtora miesiąca w przypadku większości lig – sytuacja w każdej chwili może się zmienić. Nazwiska takie jak Neymar, Coutinho mogą zdynamizować rynek i spowodować efekt domina. 

TOP 10. zespołów, które wydały najwięcej

  1. Real Madryt – 303. mln
  2. Barcelona – 235. mln
  3. Atletico Madryt 207. mln
  4. Borussia Dortmund – 127,5. mln
  5. Bayern – 118. mln
  6. Sevilla – 111,5. mln
  7. AS Roma – 95. mln
  8. Aston Villa – 93. mln
  9. Manchester City – 90. mln
  10. Inter Mediolan – 85,5. mln

Źródło: MARCA 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *