Towarzysko: Wakacyjna forma Lecha Poznań, Widzew Łódź ogrywa mistrza Polski

Lech Poznań Ekstraklasa

pilkarskiswiat.com

Lech Poznań uległ w pierwszym meczu towarzyskim przy Bułgarskiej z Widzewem Łódź (1:2). Tempo meczu nie było wysokie, a goście zawdzięczają wiele bramkarzom Lecha, którzy nie popisali się przy interwencjach.

W Poznaniu po zdobyciu mistrzostwa Polski na 100-lecie istnienia klubu, przygotowują się eliminacji Ligi Mistrzów. Kolejorz już w pierwszej rundzie czeka trudna przeprawa z azerskim Karabachem Agdam. W poniedziałek zespół przejmie Holender John van den Brom, który zastąpi Macieja Skorżę.

Piłkarze Widzewa Łódź po ośmiu latach znów zagrają w elicie. Mają potężną markę, jak i kibicowskie zaplecze. Z czterokrotnymi mistrzami Polski pożegnali się m.in. Tomasz Dejewski, Przemysław Kita i Mateusz Michalski. Do tej pory dokonano trzech wzmocnień – Mateusz Żyro, Serafin Szota oraz albański pomocnik Juljan Shehu.

W 9. minucie Karol Danielak zaskoczył sprytnym strzałem na krótki słupek Artura Rudko. Ukraiński bramkarz przyszedł z Metalista Charków i nie popisał się już przy pierwszej interwencji. W 51. minucie Adriel Ba Loua wyśmienicie długom podaniem znalazł Norberta Pacławskiego, któremu nie pozostało nic innego, by tylko lekko uderzyć piłkę i skierować do siatki. W 58. minucie znów goście wyszli na prowadzenie, po szczęśliwym trafieniu Mateusz Żyry plecami. Łodzianie udanie rozpoczynają przygotowania, a Kolejorz w poniedziałek wyrusza na obóz do Opalenicy.

18.06.2022, mecz towarzyski, INEA Stadion,

Lech Poznań – Widzew Łódź 1:2 (0:1)

Norbert Pacławski 51′ – Karol Danielak 9′, Mateusz Żyro 58′

Lech: I połowa: Artur Rudko – Joel Pereira, Alan Czerwiński, Antonio Milić, Pedro Rebocho – Jan Sykora, Radosław Murawski, Dani Ramirez, Kristoffer Velde – Joao Amaral – Mikael Ishak; II Połowa: Filip Bednarek – Igor Kornobis, Patryk Olejnik, Maksymilian Pingot (Mikołaj Tudruj 76′), Barry Douglas – Adriel Ba Loua, Patryk Gogół, Maksym Czekała, Filip Wolski – Norbert Pacławski – Artur Sobiech

Widzew: Henrich Ravas – Karol Danielak, Patryk Stępiński, Mateusz Żyro, Martin Kreuzriegler – Fabio Nunes, Ernest Terpiłowski, Dominik Kun, Patryk Lipski, Bartłomiej Pawłowski – Bartosz Guzdek; II Połowa; Łytwynenko – Żyro, Szota, Kreuzriegler, Danielak, Kun, Shehu, Zieliński, Gołębiowski, Normann Hansen, Pawłowski