

TOP 5…. Strzelców Reprezentacji Polski
Każdy przynajmniej raz w życiu słyszał o każdym z nich. Byli lub są prawdziwymi królami pola karnego. W dzisiejszym zestawieniu poznacie pięciu najskuteczniejszych strzelców Reprezentacji Polski.
5. Ernest Pohl - napastnik kojarzony głównie z Górnika Zabrze w którym grał w sumie 10 lat w przeciągu których zdobył 143 bramki. Dla polskiej kadry narodowej rozegrał 46 spotkań w których strzelił 39 bramek.
4. Kazimierz Deyna - legenda Legii Warszawa. W stolicy rozegrał 304 spotkania w których ustrzelił 94 bramki. Resztę kariery spędził głównie w Ameryce, gdzie przez 6 lat zdobył 152 bramki. Z orzełkiem na piersi wystąpił w 97 spotkaniach w których strzelił 41 bramek.
3. Grzegorz Lato - występował zarówno w ataku, jak i pomocy. Znany jest głównie ze Stali Mielec dla której w ciągu 18 lat występów strzelił 112 bramek. Występował także w Belgii oraz Meksyku, gdzie strzelał równie systematycznie. W Reprezentacji wystąpił w stu spotkaniach w których zdobył 45 bramek.
2. Robert Lewandowski - snajper kojarzony głównie z Borussii Dortmund oraz Bayernu Monachium dla których łącznie zdobył ponad 151 bramek. W rodzimej lidze pokazał się w Lechu Poznań w którym przez dwa sezony ustrzelił 32 bramki. Dla kadry rozegrał 87 spotkań w których zdobył 46 bramek.
1. Włodzimierz Lubański - napastnik większość swojej kariery spędził w Górniku Zabrze. Dla śląskiego klubu rozegrał 234 spotkania w których zdobył 155 bramek. Z dobrej strony pokazał się jeszcze w Belgii i Francji, gdzie przez 8 lat zdobył łącznie 109 bramek. Mistrz Olimpijski dla rodzimej kadry narodowej rozegrał 75 spotkań w których zaliczył 48 trafień.
Autor: Marcin Rogiński
-
AktualnościRodzaje zakładów bukmacherskich w meczach piłki nożnejDamian Nowacki / 30 stycznia 2026, 18:55
-

AktualnościDani Carvajal: Real Madryt odpadł z Pucharu Króla po porażce 2:3 z Albacete, obrońca: „Jeszcze możemy odwrócić sezon”Damian Nowacki / 15 stycznia 2026, 17:21
-

AktualnościKoszmarny debiut Álvara Arbeloi — Real Madryt odpada z Pucharu Króla po porażce 2:3 z AlbaceteDamian Nowacki / 15 stycznia 2026, 16:13
-

AktualnościEdmond Tapsoba kontuzjowany po PNA — Bayer Leverkusen bez obrońcy przez 2–3 tygodnieDamian Nowacki / 14 stycznia 2026, 17:14
-

AktualnościSimeone chwali Atlético po wygranej 1:0 z Deportivo La Coruña w Pucharze Króla — gol Griezmanna na RiazorzeDamian Nowacki / 14 stycznia 2026, 16:52
-

AktualnościJude Bellingham ostro reaguje na doniesienia o braku zaufania do Xabiego Alonso w Realu MadrytDamian Nowacki / 14 stycznia 2026, 16:30









































