TOP 5…. Strzelców Reprezentacji Polski

Kamil Chmielewski (Piłkarski Świat)

Każdy przynajmniej raz w życiu słyszał o każdym z nich. Byli lub są prawdziwymi królami pola karnego. W dzisiejszym zestawieniu poznacie pięciu najskuteczniejszych strzelców Reprezentacji Polski.

5. Ernest Pohl – napastnik kojarzony głównie z Górnika Zabrze w którym grał w sumie 10 lat w przeciągu których zdobył 143 bramki. Dla polskiej kadry narodowej rozegrał 46 spotkań w których strzelił 39 bramek.

4. Kazimierz Deyna – legenda Legii Warszawa. W stolicy rozegrał 304 spotkania w których ustrzelił 94 bramki. Resztę kariery spędził głównie w Ameryce, gdzie przez 6 lat zdobył 152 bramki. Z orzełkiem na piersi wystąpił w 97 spotkaniach w których strzelił 41 bramek.

3. Grzegorz Lato – występował zarówno w ataku, jak i pomocy. Znany jest głównie ze Stali Mielec dla której w ciągu 18 lat występów strzelił 112 bramek. Występował także w Belgii oraz Meksyku, gdzie strzelał równie systematycznie. W Reprezentacji wystąpił w stu spotkaniach w których zdobył 45 bramek.

2. Robert Lewandowski – snajper kojarzony głównie z Borussii Dortmund oraz Bayernu Monachium dla których łącznie zdobył ponad 151 bramek. W rodzimej lidze pokazał się w Lechu Poznań w którym przez dwa sezony ustrzelił 32 bramki. Dla kadry rozegrał 87 spotkań w których zdobył 46 bramek.

1. Włodzimierz Lubański – napastnik większość swojej kariery spędził w Górniku Zabrze. Dla śląskiego klubu rozegrał 234 spotkania w których zdobył 155 bramek. Z dobrej strony pokazał się jeszcze w Belgii i Francji, gdzie przez 8 lat zdobył łącznie 109 bramek. Mistrz Olimpijski dla rodzimej kadry narodowej rozegrał 75 spotkań w których zaliczył 48 trafień.

Autor: Marcin Rogiński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.