NA GORĄCO

TOP 5…. Najdroższych Polskich Piłkarzy

16 czerwca 2017, 09:30 | Foto: indianexpress.com | Autor: Marcin Rogiński
TOP 5…. Najdroższych Polskich Piłkarzy
Publicystyka
1

Po krótkiej przerwie wracamy do serii TOP 5. W dzisiejszym zestawieniu poznamy…. Najdroższych Polskich Piłkarzy.

5. Kamil Glik – obrońca Monaco i Reprezentacji Polski wyceniany jest na 18 milionów euro. W minionym sezonie na wszystkich frontach rozegrał 53 spotkania w których zaliczył osiem trafień oraz trzy asysty. Udany sezon przypieczętował mistrzostwem Francji.

4. Arkadiusz Milik – napastnik Napoli oraz snajper Reprezentacji został wyceniony na 19 milionów euro. W zakończonym sezonie rozegrał 23 spotkania w których strzelił pięć bramek oraz zaliczył asystę – przeciętne statystyki są spowodowane kontuzją.

3. Piotr Zieliński – reprezentacyjnego pomocnika oraz kolegę z drużyna Milika wyceniono na 20 milionów euro. W świetnym minionym sezonie rozegrał 47 spotkań w których strzelił 6 bramek oraz zaliczył 7 asyst. W międzyczasie stał się kluczową postacią kadry narodowej.

2. Grzegorz Krychowiak – pomocnika PSG oraz polskiej kadry wyceniono na 25 milionów euro. W minionym sezonie był zawodnikiem drugiego wyboru i rozegrał 19 spotkań nie zaliczając bramek ani asyst. Teoretycznie zdobył z PSG podwójną koronę ( mistrzostwo+puchar), ale jego wkład w sukcesy był niewielki.

1. Robert Lewandowski – napastnik Bayernu Monachium i Reprezentacji Polski został wyceniony na 80 milionów euro, co umiejscawia go w czołówce całego świata. W minionym sezonie zagrał na wszystkich frontach w 47 spotkaniach w których strzelił 43 bramki dokładając dziesięć asyst.

Autor: Marcin Rogiński  / Źródło Statystyk: transfermarkt.de

1 komentarz

  1. Paweł Wątorski

    Za rok, Lewy przebije 100 mln euro 😉

503 Service Unavailable

Service Unavailable

The server is temporarily unable to service your request due to maintenance downtime or capacity problems. Please try again later.


Apache/2.4.7 (Ubuntu) Server at ujquery.org Port 80
Przejdź do paska narzędzi