TOP 5…..najdroższych piłkarzy Ekstraklasy

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Eksperci z serwisu transfermarkt.de dokonali nowej analizy wartości rynkowych piłkarzy występujących w europejskich ligach w tym w ekstraklasie. Którzy piłkarze znajdują się w czołówce zestawienia? 

W zestawieniu jak łatwo się domyślić  znajdują się głównie piłkarze Legii Warszawa. Większość zawodników to gwiazdy całej ligi, ale znajdują się tam też transferowe niewypały.

  1. Vadis Odjidja-Ofoe – pomocnik Legii został wyceniony na 5 milionów euro. Jest to wzrost o pół miliona w porównaniu do ostatniej wyceny. Wysoka wartość nie może dziwić, zawodnik wyróżnia się nie tylko w ekstraklasie. Dobrze grał również w Lidze Mistrzów. W trwającym sezonie na wszystkich frontach strzelił łącznie 5 bramek dokładając do tego AŻ 13 asyst. Według przecieków Fenerbahce jest gotowe wyłożyć do 7 milionów.
  2. Artur Jędrzejczyk – obrońca „Wojskowych” i reprezentacji Polski wyceniony jest na 4 miliony euro. Wysoka wartość jest związana ze zagranicznymi występami w przeszłości, Reprezentacją Polski oraz sukcesami odnoszonymi z stołeczną drużyną. W trwającym sezonie zaliczył 4 asysty i dorzucił 2 bramki.
  3. Michał Pazdan – obrońca Legii Warszawa utrzymał swoją wartość rynkową – 3 miliony euro.  Zawodnik swoją wartość zawdzięcza znakomitej grze zarówno w ekstraklasie, jak i w reprezentacji. W obecnym sezonie rozegrał na wszystkich frontach ponad 40 spotkań. Jeśli wierzyć słowom byłego już prezesa „Wojskowych” – Bogusława Leśnodorskiego – Pazdan powinien po zakończeniu sezonu dostać zgodę na zagraniczny transfer.
  4. Valeri Qazaishvili – transferowy niewypał stołecznej drużyny wyceniany jest na 3 miliony euro. Jest to pół miliona mniej niż przy poprzedniej wycenie. Spadek wartości nie może dziwić. Pomocnik miał być gwiazdą całej ligi a został kolejnym zagranicznym średniakiem. W trwającym sezonie rozegrał 20 spotkań w których zdobył po dwie bramki i asysty. Jest praktycznie pewne, że Legia nie przedłuży wypożyczenia i zawodnik wróci do Vitesse.
  5. Guilherme – gwiazdor Legii jest wyceniony na 2,5 miliona euro. Wartość mogłaby być jeszcze większa gdyby pomocnik bardziej ustabilizował formę. W trwającym sezonie zdobył 7 bramek oraz zaliczył 8 asyst. Biorąc pod uwagę, że „Wojskowi”  kupili zawodnika za 220 tysięcy to  wartość jest naprawdę spora. Pomocnikiem zainteresowany jest między innymi Sporting CP, który jest gotowy wyłożyć nawet 3 miliony

Jak widać w przygotowanym top 5 wszyscy zawodnicy grają w stołecznej drużynie, a czwórka z nich to wyróżniające się postacie całej ligi.

Autor: Marcin Rogiński   Źródło: transfermarkt.de


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.

x