Tomaszewski: Zbigniew Boniek może mieć na sumieniu dobro polskiej piłki

polska

Reprezentacja Polski / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)


– Nie chciałbym być w skórze Zbyszka Bońka. Jeśli zostawi Brzęczka i przegramy eliminacje do mistrzostw świata, to będzie miał na sumieniu dobro polskiej piłki – uważa Jan Tomaszewski, który komentuje środowe starcie z Holendrami na łamach “WP Sportowe Fakty”.

Listopadowe zgrupowanie reprezentacji Polski przeszło do historii. Wnioski są dla “biało-czerwonych” są smutne i tylko potwierdziło się, że nie potrafimy rywalizować z silnymi rywalami. – Jak najbardziej jest to sprawiedliwy wynik. Holendrzy byli lepsi, ale zagrali bardzo słabe spotkanie. Byli nieskuteczni, a w defensywie były wielkie dziury. Nawet nie potrafiliśmy wykorzystać tego, że prowadziliśmy po wspaniałym rajdzie Jóźwiaka i asyście Lewandowskiego – zauważyła legenda polskiego futbolu.

– Najlepsi byli Fabiański i Kędziora, ale źle się dzieje w naszej drużynie. Nie ma pomysłu, zgrania. To wszystko jest na zasadzie: dawaj w przód, ja tam będę. Nie ma stabilizacji gry, jest mnóstwo zmian. Najlepszy skład miał być na Włochy, bo to był mecz o wszystko, a trzy dni później następuje kilka zmian – dziwi się koncepcją Jerzego Brzęczka.

Główny cel, a więc utrzymanie w elicie Ligi Narodów został spełniony. Tylko, czy nie powinniśmy nawiązywać walki z Włochami i Holendrami, których kadry zostały mocno nadszarpnięte przez koronawirus? – Nie chciałbym być w skórze Zbyszka Bońka. Jeśli zostawi Brzęczka i przegramy eliminacje do mistrzostw świata, to będzie miał na sumieniu dobro polskiej piłki. Naprawdę nie wiem, co zrobi. Nie ma żadnych argumentów za Brzęczkiem, bo drużyna gra coraz słabiej – twierdzi na koniec Tomaszewski. Warto tylko wspomnieć, że kolejne zgrupowanie kadry w marcu, kiedy to rozpoczną się eliminacje do mistrzostw świata w Katarze.

źródło: sportowefakty.wp.pl / własne


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.