Tomáš Pekhart jednak zostanie w Legii Warszawa? Trwają rozmowy o przedłużeniu kontraktu

Tomas Pekhart

Zdjęcie: Mateusz Kostrzewa/Legia Warszawa


Sebastian Staszewski i serwis “Legia.Net” twierdzą, że Legia Warszawa nie chce rozstawać się z Tomášem Pekhartem. Klub przedstawił zawodnikowi nową ofertę przedłużenia kontraktu.

W najgorszym sezonie od lat dla Legii Warszawa Tomáš Pekhart nadal mógł szczycić się mianem jej najlepszego ligowego strzelca. Trzeba jednak zaznaczyć, że w perspektywie wszystkich rozgrywek wyprzedził go Mahir Emreli, który przy Łazienkowskiej nie gra już od dobrych paru miesięcy.

Reprezentant Czech od dawna mówił, że klub nie przedstawił mu nowej oferty, więc najprawdopodobniej opuści Warszawę po sezonie. Według Aleksandara Vukovicia strata napastnika byłaby niewybaczalna dla zarządu. Zdaniem serbskiego szkoleniowca, 32-latek należy obecnie do szkieletu drużyny i nie można rozstać się z nim bez walki o przedłużenie umowy.

– Prawda jest taka, że mamy Wszołka, Josue, Pekharta, a o nich się mówi w kontekście odejścia. To zaś oznacza odejście prawie całej naszej siły ofensywnej – powiedział “Vuko” w wywiadzie dla portalu “Legioniści.com”.

Wygląda na to, że Jacek Zieliński podziela zdanie Vukovicia i będzie walczył o pozostanie Pekharta w drużynie. Czechowi przedstawiono ofertę przedłużenia kontraktu. Jest w tym, jednak mały haczyk. Jego nowa pensja będzie niższa o ponad 30%, co przekazał Sebastian Staszewski z Interii Sport. Nie wiemy, czy 32-latek zaakceptuje tak dużą obniżkę płacy. Takie działanie zarządu nie jest przypadkowe. Dyrektor sportowy Legii Warszawa mówił niedawno o tym, że chce zdecydowanie uszczuplić budżet płacowy dla obecnych graczy stołecznej drużyny.

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.