“To nie przystoi” – Były piłkarz Legii uderza w Josue

Legia Warszawa Josue

Fot. Mateusz Czarnecki

Tomasz Arceusz mocno skrytykował postawę kapitana Legii Warszawa – Josue.

Portugalczyk w 2021 roku przybył do Warszawy. Szybko stał się jednym z liderów zespołu. Do tego stopnia, że został wyznaczony na pierwszego kapitana.

33-latek to także jedna z gwiazd PKO Ekstraklasy. Jednakże jego zachowanie powoduje, że kibice drużyn przeciwnych najczęściej go nienawidzą. Często wywoływał kontrowersje. Jak się okazuje – nie podoba się to również osobom, które kiedyś były związane z “Wojskowymi”. Arceusz grał dla Legii w latach 80-tych, ale na ostatnio na stałe przeniósł się do Finlandii.

– On bazuje głównie na stałych fragmentach i podaniu, ale z miejsca, z „chodzonego”. W polskiej lidze umiejętnościami może i się wyróżnia, ale na mocny klub z Włoch, Niemiec czy z Francji, o Anglii nawet nie wspominając, to byłoby za mało – twierdzi Arceusz w rozmowie dla “Faktu”.

– I przede wszystkim jako kapitan drużyny robi swojemu zespołowi więcej złego jak dobrego. Kapitan musi być przykładem dla reszty drużyny. A jego zachowanie często wpływa negatywnie na pozostałych zawodników. Krzyki, fochy, wykłócanie się z sędziami, okazywanie wyższości, żeby nie powiedzieć pogardy rywalom. To nie przystoi kapitanowi Legii Warszawa. Moim zdaniem nie powinien nosić opaski, bo to zły kapitan – dodaje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


x