Timur Zhamaletdinov na dłużej w Lechu

Timur Zhamaletdinov zostanie w Lechu przynajmniej do końca sezonu 2019/20. Lech ponownie wypożyczył napastnika z CSKA Moskwa

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Lech Poznań przedłużył wypożyczenie Rosyjskiego napastnika na kolejny rok. Kolejorz porozumiał się z obecnym pracodawcą Zhamaletdinova CSKA Moskwa i piłkarz pozostanie w stolicy wielkopolski. Lech ma prawo pierwokupu zawodnika po sezonie 2019/20. 

Rosjanin przez ostatnie sześć miesięcy był wypożyczony do Kolejorza. 22-latek do tej pory siedmiokrotnie zagrał w niebiesko-białych barwach i zdobył jedną bramkę, w zremisowanym 3:3 spotkaniu z Jagiellonią Białystok. Zhamaletdinov rozegrał również dwa mecze w rezerwach poznańskiego klubu, w których strzelił jednego gola.

Lech – po zakończeniu sezonu 2018/19 – podjął decyzję o przedłużeniu wypożyczenia o kolejny rok. Kolejorz utrzymał również w mocy zapis o możliwości wykupu piłkarza.

Postanowiliśmy przedłużyć wypożyczenie Timura o rok, aby dać mu szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności. W poprzedniej rundzie borykał się z kontuzjami, co nie pozwoliło mu rozwinąć skrzydeł. Liczymy na to, że teraz będzie ważnym elementem składu na nowy sezon – mówi dyrektor sportowy poznańskiego klubu, Tomasz Rząsa.

Zhamaletdinov jest wychowankiem CSKA Moskwa, który przechodził przez kolejne szczeble tamtejszej akademii. W barwach stołecznej drużyny zagrał 41 razy, zdobywając 5 bramek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi