Thomas Tuchel o Romanie Abramowiczu: Jeszcze nie dotarło do mnie, że to się skończy

Thomas Tuchel

Zdjęcie: Chelsea


– Zawsze myślałem o Chelsea razem z Romanem Abramowiczem. Jeszcze nie dotarło do mnie, że to się skończy – skomentował Thomas Tuchel.

Rosyjsko-izraelski miliarder Abramowicz potwierdził swoją trudną decyzję o sprzedaży Chelsea FC w środę wieczorem. 55-latek jest właścicielem The Blues od 2003 roku i pomógł poprowadzić klub Stamford Bridge do 19 trofeów. Jego błyskotliwe panowanie w zachodnim Londynie dobiega końca, a konsorcjum miliarderów już wyraziło zainteresowanie kupnem.

Uważa się, że szwajcarski miliarder Hansjorg Wyss i amerykański inwestor Todd Boehly łączą siły i przygotowują ofertę. Abramowicz mógłby zostać objęty sankcjami rządu Wielkiej Brytanii, biorąc pod uwagę jego bliskość z Putinem. Choć również nie jest tajemnicą, iż próbował wynegocjować porozumienie pokojowe między Rosją a Ukrainą.

Piłkarze i trenerzy Chelsea dowiedzieli się o decyzji Abramowicza w trakcie przygotowań do środowego starcia z Luton Town (3:2) w Pucharze Anglii.To trochę za wcześnie na komentarz z mojej strony. Zawsze myślałem o Chelsea z Romanem Abramowiczem. Jeszcze nie dotarło do mnie, że to się skończy. To ogromna zmiana – przyznał Thomas Tuchel.

– Niektórzy gracze są bardziej dotknięci, inni mniej, ale w końcu udało nam się skoncentrować na meczu. Nie jestem osobą, która martwi się o rzeczy, na które nie mam wpływu – dodał Niemiec.

Roman Abramowicz obiecał nie spieszyć się ze sprzedażą klubu, do którego doprowadził do dwóch tytułów Ligi Mistrzów. Obiecał zlikwidować swoją pożyczkę w wysokości 1,5 miliarda funtów, a także przeznaczyć wpływy na pomoc tym, którzy cierpią z powodu rosyjskiej inwazji na Ukrainę.


Abramowicz potwierdza – sprzedaje Chelsea

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.