Abramowicz potwierdza – sprzedaje Chelsea

Chelsea

Pixabay


W środę pojawiło się oficjalne oświadczenie Romana Abramowicza w sprawie przyszłości Chelsea.

Rosjanin od 2003 roku jest właścicielem londyńskiej Chelsea. To pod jego starami zainwestowano w klub potężne pieniądze, a “The Blues” wyrośli na jedną z angielskich i europejskich potęg.

Jednak od kilku dni trwa najazd rosyjskich wojsk na Ukrainę. Jasne stało się, że osoby powiązane z Władimirem Putinem będą miały problemy w postaci sankcji.

– Chciałbym odnieść się do medialnych spekulacji z ostatnich kilku dni dotyczących Chelsea, której jestem właścicielem. Jak już wcześniej wspomniałem, zawsze podejmowałem decyzje, kierując się dobrem klubu. W obecnej sytuacji zdecydowałem się więc go sprzedać, ponieważ uważam, że leży to w najlepszym interesie klubu, kibiców, pracowników oraz sponsorów i jego partnerów – potwierdził w środę Abramowicz.

Miliarder poinformował jednakże, iż proces sprzedaży nie będzie przyśpieszony.

– Będzie przebiegać zgodnie z odpowiednim procesem. Nie będę prosić o spłatę żadnych pożyczek. Nigdy nie chodziło mi o biznes czy pieniądze, ale o czystą pasję do piłki nożnej i klubu. Ponadto poinstruowałem mój zespół, aby założył fundację charytatywną, w której wszystkie dochody netto ze sprzedaży zostaną przekazywane. Fundacja będzie działała na rzecz wszystkich ofiar wojny w Ukrainie. Obejmie to dostarczanie kluczowych funduszy na pilne potrzeby ofiar, a także wspieranie długoterminowej pracy na rzecz odbudowy – poinformował.

Zapowiedział także, że chciałby odwiedzić jeszcze Stamford Bridge i pożegnać kibiców Chelsea.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.