The Guardian: Bezpośredni awans reprezentacji Polski do finału baraży

reprezentacja Polski

Polska, radość reprezentacji Polski po strzelonej bramce / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)


Dziennikarze “The Guardian” twierdzą, że reprezentacja Polski uzyska bezpośredni awans do finału baraży o awans na mundial w Katarze 2022.

Rosyjska federacja piłki nożnej została zawieszona przez FIFA oraz UEFA i w związku z tym nie rozegra zaplanowanego wcześniej meczu barażowego z Polską w Moskwie. Rosjanie chcą się jeszcze odwoływać od tej decyzji, ale nic nie wskazuje, by cofnięto postanowienie.

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej do końca tygodnia podejmie rozstrzygnięcie odnośnie Polaków. Opcji jest kilka, w tym ewentualne spotkania ze Słowacją lub Węgrami. W brytyjskim “The Guardian” przekonują, że otrzymamy bezpośredni awans do finału baraży, bez konieczności rozgrywania meczu.

Pokrzywdzeni będą wówczas nasi potencjalni przeciwnicy – Szwedzi lub Czesi, którzy będą mieć wyczerpujące starcie za sobą, a Czesław Michniewicz w tym czasie może układać plan. – To problem FIFA, kiedy podejmie decyzję w tym względzie. A scenariusze, jakie mogą być, to jest gdybanie. Perspektywę tego, że otrzymamy walkower i automatycznie wejdziemy do finału baraży, uważam za nierealną – mówił jeszcze w poniedziałek w “TVP Sport” Jakub Kwiatkowski, rzecznik prasowy kadry.


Vuković: Droga do zdobycia pucharu jeszcze daleka, Czarek Miszta zagra ze Śląskiem


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.