Teodorczyk z kolejną bramką dla Anderlechtu!

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Łukasz Teodorczyk zdobył  siódmego ligowego gola dla Anderlechtu Bruksela w tym sezonie! Jego Anderlecht przegrał jednak 1:2 w meczu 11. kolejki Jupiler League przeciwko Club Brugge.

Reprezentant Polski nie zwalnia tempa i dzisiaj zaliczył już czwarte trafienie dla zespołu ze stolicy Belgii w kolejnych meczach we wszystkich rozgrywkach. Dzisiaj urwał się obronie Club Brugge dopadł do bardzo niecelnego strzału Kary Mbodjiego i w sytuacji 1 na 1 pewnie pokonał bramkarza rywali. Niestety, gol 25-letniego Polaka zdobyty w 87. minucie był tylko bramką honorową dla Anderlechtu, który wcześniej stracił wcześniej dwa gole za sprawą Vanakena oraz Vormera. Mecz na szczycie ligi belgijskiej obfitował również w kartki, a jedną z nich w 21. minucie obejrzał Teodorczyk.

Polski napastnik aktualnie zajmuje drugą pozycję w tabeli najskuteczniejszych zawodników Jupiler League. Teodorczyka wyprzedza tylko Idriss Saadi z Kortijk, który zdobył do tej pory 8 bramek. Anderlecht w trwającej nadal 11. kolejce spotkań zajmuje  aktualnie pozycję wicelidera ligi.