Primera Division: Sevilla wygrywa w meczu na szczycie

flickr.com

W hitowym spotkaniu 9.kolejki La Liga Santander obejrzeliśmy spotkanie Sevilli oraz Atletico Madryt. Sevilla wygrała 1:0 po golu N’Zonziego

Oba zespoły z nadzieją na zwycięstwo przystępowały do tego spotkania. Sevilla w tym sezonie spisuje się wyśmienicie zajmując 4 pozycję po 8 spotkaniach. Atletico przed tym pojedynkiem było drugie.

W 16. minucie pierwsza znakomita okazja Atletico. Gameiro z bliska uderzał, jego strzał w fantastycznym stylu zablokował jednak Sergio Rico. Przed przerwą jeszcze Angel Correa próbował szczęścia, zrobił sobie miejsce w polu karnym i uderzył bardzo niecelnie. Wyrównana gra w pierwszej odsłonie, nie widzieliśmy za wiele okazji na objęcie prowadzenia.

Druga połowa przyniosła zdecydowanie więcej emocji. Na początku drugiej odsłony Nasri bliski zdobycia gola. Francuz odebrał piłkę na skraju pola karnego i oddał piekielnie mocny strzał w kirunku bramki. Oblak popisuje się świetną interwencją i odbija piłkę która trafia jeszcze w słupek! Po chwili znów dobra sytuacja Sevilli. Vietto zamyka podanie i oddaje strzał z pierwszej piłki. Bramkarz Atletico znów fantastycznie broni i wybija piłkę z dala od bramki.

W 73. minucie spotkania wreszcie obejrzeliśmy gola. N’Zonzi wykonał długi rajd z piłką i z 9 metra uderzył w lewy dolny róg bramki, nie dając szans Oblakowi na skuteczną interwencję. W 77. minucie Atletico musiało grać w 10! Za drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę boisko musiał opuścić Koke. Jeszcze przed końcem spotkania swoich szans spróbował Vazquez. Były piłkarz Palermo otrzymał piłkę na krawędzi pola karnego, jego strzał minął bramkę Atletico o kilka centymetrów. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie. Sevilla pokonała Atletico 1:0.