Chelsea gra dalej, Porto żegna się z CL

Jose Mourinho odetchnął z ulgą. Nie było sensacji w Londynie – Chelsea na własnym stadionie pokonała pewnie FC Porto 2:0. Pierwszy gol to bramka samobójcza, natomiast wynik na 2:0 ustalił najskuteczniejszy zawodnik gospodarzy, Willian.

Obie drużyny walczyły o być albo nie być w Lidze Mistrzów. Zwycięstwo Dynama Kijów oznaczało, że aby grać dalej, trzeba wygrać. The Blues potrafili spełnić oczekiwania kibiców na Stamford Bridge.

Spotkanie było bardzo dynamiczne, od pierwszych minut obie ekipy atakowały. Już w dwunastej minucie pierwszy cios zadała drużyna Chelsea – do prostopadłego podania Hazarda doszedł Costa, który przegrał „sam na sam” z Casillasem, ale piłka po odbiciu bramkarza Porto odbiła się od obrońcy wicemistrza Portugalii i wpadła do siatki.

FC Porto przejęło inicjatywę w następnych minutach, a plan Chelsea wydawał się dosyć prosty – oczekiwanie na kontratak. Taka okazja nadarzyła się po siedmiu minutach drugiej połowy. Kolejne dobre zagranie Edena Hazarda wykorzystał Willian, strzelając w krótki słupek bramki Casillasa. The Blues do końca meczu wyprowadzali mniej lub bardziej groźne szybkie ataki, bliski strzelenia był Belg, jednak jego uderzenie zatrzymało się na słupku.

W drużynie Porto na uwagę zasługuje niewątpliwie gra Brahimiego – Algierczyk stwarzał sporo szans, oddawał niebezpiecznie strzały. Jednak to na nic, Portugalczycy żegnają się z Ligą Mistrzów.