
Talent z Turcji trafi na wypożyczenie do Górnika Zabrze?!
Portal Weszło.com poinformował, że Górnik Zabrze chce wypożyczyć z tureckiego Trabzonsporu Enisa Destana.
Górnikowi Zabrze od zimy brakuje klasycznego napastnika, który gwarantowałby mu gole. Ostatnio próbowany na tej pozycji był sprowadzony z Legii Warszawa Szymon Włodarczyk. Młody zawodnik nie zaprezentował się jednak wystarczająco dobrze, aby wyjść na drugą połowę i został zmieniony w przerwie. Włodarze klubu zdają sobie sprawę z tego, że mają poważne problemy z obsadą tej pozycji.
Zawodnikiem, który może zapewnić gole zabrzanom ma zostać Enis Destan. 20-latek uchodzi za nadzieję tureckiej piłki. Wychowywał się w Altinordzie, jednym z najlepszych klubów stawiających na młodzież w swojej ojczyźnie. Świetne występy zaowocowały transferem do obecnego mistrza Turcji - Trabzonsporu.
Na tym kończą się jednak jego osiągnięcia, gdyż w barwach nowego klubu zagrał tylko raz i to w krajowym pucharze. Pomimo braku regularnej gry Destan jest ciągle powoływany do młodzieżowej reprezentacji kraju i ma za sobą nawet jedno powołanie do seniorskiej kadry.
Trabzonspor chciałby zadbać o rozwój swojego piłkarza i dlatego szuka mu nowego klubu. W grę wchodzi roczne wypożyczenie, ale w jego kontrakcie ma zostać zapisana klauzula wykupu za milion euro.
-
Kwadrans futboluMbappe z pięknym golem, a Musiala ze straszliwą kontuzją I KWADRANS FUTBOLU #167
Rafał Makowski / 6 lipca 2025, 15:24
-
EkstraklasaOficjalnie: Gumny wraca do Lecha Poznań
Kamil Gieroba / 2 lipca 2025, 8:38
-
Kwadrans futboluCzy Jerzy Brzęczek naprawdę może zostać selekcjonerem xD? I KWADRANS FUTBOLU #166
Rafał Makowski / 29 czerwca 2025, 15:28
-
EkstraklasaOficjalnie: Legia Warszawa z pierwszym letnim transferem
Kamil Gieroba / 28 czerwca 2025, 7:43
-
EkstraklasaOficjalnie: Szybki powrót do Jagiellonii Białystok
Kamil Gieroba / 27 czerwca 2025, 9:24
-
EkstraklasaOficjalnie: Motor z nowym napastnikiem
Kamil Gieroba / 26 czerwca 2025, 11:09