T-ME:Górnik Zabrze na remis z Lechią

Górnik Zabrze zremisował u siebie w ramach 10 kolejki T-mobile Ekstraklasy,z Lechią Gdańsk 2:2.Bramki dla zabrzan zdobyli Mariusz Magiera oraz Wojciech Łuczak,natomiast dla gości gole dwukrotnie zdobył Antonio Colak.Gdańszczanie na zwycięstwo czekali od miesiąca.

Od początku meczu lepiej spisywali się gdańszczanie konstruując ciekawe akcje,celnie strzelali.W 17 minucie mogli wyjść na prowadzenie za sprawą Colaka,jednak ten uderzył niecelnie.

Pierwsza bramka dla gospodarzy padła niespodziewanie w 30 minucie meczu ,kiedy to obrońca Górnika Mariusz Magiera zdecydował się na strzał z 30 metra .Piłka leciała wprost w bramkarza gości ,który tak ją odbił że ta wturlała się do bramki.

Biało-Zieloni mieli okazję na wyrównanie ,jednak Stojan Vranjes  z kilku metrów spudłował.

Po przerwie goście wyrównali -po centrze Macieja Makuszewskiego do bramki gospodarzy trafił niepilnowany Antonio Colak.

W 64 minucie meczu Lechia wyszła na prowadzenie kiedy to do bramki zabrzan ponownie trafił Colak.

Wydawało się że,goście wywiozą z Zabrza 3 punkty,jednak w 78 minucie do bramki Mateusza Bąka trafił Wojciech Łuczak.

Przypomnijmy że,drużynę gości prowadził tymczasowy trener Maciej Kalkowski wraz z asystentem Tomaszem Untonem,kiedy tydzień z klubu został zwolniony Joaquim Machado.W kuluarach mówi się,że  posadę po nim ma objąć Tomasz Hajto,który obserwował spotkanie z trybun.

Górnik Zabrze – Lechia Gdańsk 2:2 (1:0)