Zespół Podbeskidzia Bielsko-Biała w ostatni meczu ligowym w 2014 roku okazał się minimalnie lepszy od ostatniego w tabeli Zawiszy Bydgoszcz wygrywając przed własną publicznością 2:1. Dzięki tej wygranej “Górale” wskoczyli do pierwszej ósemki.

Goście z Bydgoszczy pierwsi objęli prowadzenie za sprawą Alvarinho, jednak niespełna dziesięć minut później było już 1:1 po bramce Piotra Malinowskiego. Do przerwy wynik już się nie zmienił i w drugiej połowie obie drużyny walczyły o zdobycie kolejnego gola. Ta sztuka udało się piłkarzom Podbeskidzia w 71 minucie, kiedy to piłkę do siatki rywali wpakował Bartosz Śpiączka. Jak się później okazało był to zwycięski gol dla “Górali”, który dał ekipie z Bielska-Białej wygraną 2:1.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Zawisza Bydgoszcz (2:1) – 14.12.2014 (15:30)
Gol 24′ Alvarinho (0:1)
Gol 33′ P.Malinowski (1:1)
Gol 71′ B.Śpiączka (2:1)