

T-ME: Wisła gromi w Szczecinie
W meczu 6. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Wisła Kraków pewnie pokonała w Szczecinie miejscową Pogoń 3:0. Tym samym krakowski zespół wciąż nie zaznał goryczy porażki w obecnym sezonie.
Od początku spotkania do ataku ruszyli krakowianie. Pogoń od czasu do czasu przeprowadzała jednak groźne kontry. Po jednej z nich bliski strzelenia bramki był Patryk Małecki, ale jego strzał zablokował Łukasz Burliga.
W 25. minucie młody obrońca Pogoni Hubert Matynia sfaulował przed polem karnym Macieja Jankowskiego, a bramką z rzutu wolnego popisał się niezawodny w tego typu sytuacjach Semir Stilić.
Dziesięć minut później Wisła zadała drugi cios. Stilić zagrał prostopadle do wbiegającego Pawła Brożka, który ograł Radosława Janukiewicza i skierował piłkę do pustej bramki.
W końcówce pierwszej połowy swoje okazje mieli Portowcy. Najlepszą z nich był strzał głową Macieja Dąbrowskiego, wybroniony nie bez kłopotów przez Michała Buchalika.
Do przerwy więcej bramek już nie padło.
Po zmianie stron Wiślacy próbowali podwyższyć wynik. Dwójkowa akcja Brożka i Stilicia zakończyła się strzałem Bośniaka, z którym poradził sobie jednak Janukiewicz, wybijając futbolówkę na rzut rożny.
Efekty przyszły kwadrans przed końcem spotkania. W 75. minucie piłkę w środkowej strefie boiska przejął Stilić, pomknął z nią do przodu i zagrał do Brożka, który strzałem w krótki róg pokonał Janukiewicza.
Do końca spotkania gospodarze ambitnie walczyli jeszcze o honorowego gola, ale piłkarze "Białej Gwiazdy" kontrolowali przebieg gry i nie pozwolili im na to. Pogoń - Wisła 0:3.
Pogoń Szczecin 0:3 (0:2) Wisła Kraków
Bramki:
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Kartki:
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Sędzia:
![]()
![]()
![]()
![]()
Pogoń: 84. Radosław Janukiewicz - 25. Sebastian Rudol, 14. Wojciech Golla, 44. Hernani, 15. Hubert Matynia - 3. Maciej Dąbrowski (46, 17. Maksymilian Rogalski), 6. Rafał Murawski, 9. Adam Frączczak, 23. Mateusz Matras (46, 8. Jakub Bąk), 10. Patryk Małecki - 93. Łukasz Zwoliński (69, 7. Dominik Kun).
Trener: Dariusz Wdowczyk
Wisła: 22. Michał Buchalik - 21. Łukasz Burliga, 6. Arkadiusz Głowacki, 34. Alan Uryga, 4. Maciej Sadlok - 5. Dariusz Dudka, 10. Łukasz Garguła (86, 11. Emmanuel Sarki), 18. Semir Stilić - 7. Maciej Jankowski, 9. Rafał Boguski (90, 29. Tomasz Zając), 23. Paweł Brożek.
Trener: Franciszek Smuda
-


AktualnościReal Madryt przekroczył barierę 1,2 mld euro przychodów operacyjnych – historyczny rekord klubu


















Michał Bosak / 29 lipca 2026, 16:03
-


AktualnościJavier Tebas ostro skrytykował Gianniego Infantina po Mundialu 2026


















Michał Bosak / 29 lipca 2026, 15:22
-


AktualnościChelsea chce się pozbyć Nicolasa Jacksona – Aston Villa prowadzi rozmowy


















Michał Bosak / 29 lipca 2026, 14:57
-


AktualnościJoško Gvardiol przedłużył kontrakt z Manchester City do 2031 roku


















Michał Bosak / 29 lipca 2026, 14:25
-

AktualnościManchester United szuka lewego obrońcy. Główny cel: Lewis Hall


















Michał Bosak / 29 lipca 2026, 13:47
-

AktualnościJuventus chce wypożyczyć Brahima Díaza z Realu Madryt – klub szykuje ofertę


















Michał Bosak / 29 lipca 2026, 13:09



















Gala Ekstraklasy












