T-ME: Trzy zwycięskie ciosy Górnika!

W drugim sobotnim spotkaniu 9 kolejki T-Mobile Ekstraklasy rozegranym w Bielsku-Białej Górnik Zabrze pokonał miejscowe Podbeskidzie 2:0 i dzięki temu wrócił na pozycję wicelidera w tabeli. Dwa gole dla Górnika w tym meczu zdobył Mateusz Zachara, a trzecią bramkę dołożył Sheweluchin.

Mecz rozpoczął się fantastycznie dla gości, ponieważ już w 2 minucie podopieczni Roberta Warzychy wyszli na prowadzenie po bramce Sheweluchina. Ukraiński obrońca po zamieszaniu w polu karnym wbił piłkę do bramki. Do przerwy skromne prowadzenie Zabrzan – 1:0. W drugiej połowie Górnik za wszelką cenę starał się podwyższyć prowadzenie i to udało się osiągnąć w 70 minucie za sprawą Mateusza Zachary. W jednej z ostatnich akcji meczu Zachara ponownie wkroczył do akcji i podwyższył wynik na 3:0. Ostatecznie Górnik pokonał Podbeskidzie 3:0 i przynajmniej na kilkanaście godzin wrócił na 2 pozycję w tabeli, a to czy na niej zostanie zależy już tylko od jutrzejszego meczu Wisły Kraków z Legią Warszawa.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Górnik Zabrze (0:3) – 20.09.2014 (18:00)
2′ O.Sheweluchin (0:1)
70′ M.Zachara (0:2)
90+4′ M.Zachara (0:3)