W meczu 7. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Lech Poznań zremisował na własnym terenie z Cracovią 1:1.

Zgodnie z oczekiwaniami od pierwszych minut do ataku rzucili się gospodarze, którzy zamknęli Cracovię na jej połowie boiska. Krakowianie mądrze się jednak bronili i nie pozwalali lechitom na stworzenie dogodnych sytuacji. Lech strzelał jedynie z dystansu, ale były to strzały albo niecelne, albo zbyt słabe by mogły zaskoczyć Krzysztofa Pilarza.
W 22. minucie pierwszy strzał na bramkę Krzysztofa Kotorowskiego oddała Cracovia i był to strzał dający prowadzenie. Uderzeniem zza pola karnego na dłuższy słupek popisał się Marcin Budziński.
Wydawało się, że to podrażni ambicje piłkarzy Lecha i pobudzi ich do jeszcze groźniejszych ataków. Nic takiego jednak nie miało miejsca. Od tego momentu spotkanie się wyrównało. Gra toczyła się głównie w środku pola, a sytuacji podbramkowych było bardzo mało.
W 45. minucie bramkę do szatni mógł zdobyć Lech, ale piłka po strzale Gergo Lovrencsicsa uderzyła w poprzeczkę.

Co nie udało się w końcówce pierwszej, udało się na początku drugiej odsłony gry. Kasper Hamalainen otrzymał prostopadłe podanie w pole karne od Vojo Ubiparipa, minął Pilarza i skierował piłkę do pustej bramki.
Lechici poszli za ciosem i niedługo później mogli wyjść na prowadzenie. Ładne uderzenie Ubiparipa obronił jednak Pilarz.
Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. W Poznaniu po słabym meczu Lech zremisował z Cracovią 1:1.

Dzisiejszy mecz był dla Lecha trzecim, i zarazem ostatnim, pod wodzą Krzysztofa Chrobaka. Wszystkie te spotkania zakończyły się remisami. Od jutra oficjalnie obowiązki pierwszego trenera “Kolejorza” przejmie Maciej Skorża. Jego debiut na ławce trenerskiej Lecha odbędzie się 13 września w Białymstoku, kiedy to poznaniacy zmierzą się z Jagiellonią.

Lech Poznań 1:1 (0:1) Cracovia Kraków
Gol 22′ 0:1 Marcin Budziński
Gol 46′ 1:1 Kasper Hamalainen