W meczu 7. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Śląsk Wrocław pokonał na własnym stadionie Górnika Zabrze 2:0 po dwóch golach Flavio Paixao. Tym samym na fotelu lidera rozgrywek, przynajmniej do jutra, pozostała Wisła Kraków.

Pogoda we Wrocławiu nie rozpieszczała piłkarzy i kibiców. W rzęsistej ulewie lepiej radzili sobie gospodarze, którzy od początku meczu mieli inicjatywę i nie pozwalali zabrzanom na zbyt wiele. Śląsk próbował ataku pozycyjnego, długo rozgrywał piłkę, jednak nie przekładało się to na sytuacje bramkowe. Natomiast Górnik próbował zaskoczyć Mariusza Pawełka głównie strzałami z dystansu, ale w większości były to strzały niecelne.
Wreszcie w 34. minucie piękną akcję przeprowadzili wrocławianie. Idealną prostopadłą piłkę otrzymał Flavio Paixao, który zachował zimną krew i posłał piłkę do bramki obok bezradnego Pavelsa Steinborsa. Po golu piłkarze Śląska cofnęli się na własną połowę i do końca pierwszej połowy nie pozwolili gościom na wyrównanie.

Po przerwie odważnie zaatakował Górnik. Swoje okazje mieli m.in. Rafał Kosznik i Dominik Sadzawicki. Od czasu do czasu groźne kontrataki wyprowadzał także Śląsk. Bliski podwyższenia prowadzenia był Robert Pich, ale obrona Górnika spisywała się bez zarzutów.
Wreszcie w drugiej minucie doliczonego czasu gospodarze dopięli swego i przesądzili o wyniku dzisiejszego spotkania. Znów oko w oko ze Steinborsem znalazł się Paixao i efektownym lobem po raz drugi pokonał łotewskiego bramkarza.

Tym samym pierwsza porażka Górnika w sezonie stała się faktem. Liderem T-Mobile Ekstraklasy pozostaje Wisła Kraków, jednak jeśli jutro Legia pokona w Bielsku-Białej Podbeskidzie, to właśnie mistrzowie Polski zadomowią się na czele ligi.

Śląsk Wrocław 2:0 (1:0) Górnik Zabrze
Gol 34′ 1:0 Flavio Paixao
Gol 90+2′ 2:0 Flavio Paixao