Udostępnij:

T-ME: Osłabione Podbeskidzie wygrało z Lechią

W meczu 17. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Podbeskidzie Bielsko-Biała pokonało na własnym stadionie Lechię Gdańsk 1:0, mimo że przez niemal godzinę musieli radzić sobie w "dziesiątkę".

Pierwsze minuty spotkania toczyły się raczej w spokojnym tempie. Piłkarze dostosowali się do panującej pogody i na boisku nie było gorąco. Nieco ciekawiej zrobiło się po upływie dwudziestu minut gry. Podbeskidzie, za sprawą Sylwestra Patejuka, trafiło nawet do siatki, ale piłkarz "Górali" był na spalonym.
Piłkarze Podbeskidzia byli stroną przeważającą, ale w 34. minucie ich sytuacja znacznie się skomplikowała. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką, został ukarany Frank Adu Kwame i gospodarze od tego momentu musieli radzić sobie w osłabieniu.
Nie podłamało to jednak bielszczan. Wręcz przeciwnie, w końcówce pierwszej połowy objęli oni prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Macieja Iwańskiego, w polu karnym najwyżej wyskoczył Pavol Stano i strzałem głową pokonał nie najlepiej interweniującego Mateusza Bąka. Do przerwy w Bielsku-Białej Podbeskidzie - Lechia 1:0.

W drugiej części meczu znacznie śmielej zaczęli radzić sobie przyjezdni. Sporo ożywienia w poczynania ofensywne lechistów wprowadził Piotr Grzelczak. Swoje okazje mieli także Antonio Colak i Ariel Borysiuk, ale nie przynosiło to efektów.
Końcowe minuty meczu to już absolutna dominacja gdańszczan, którzy nie pozwalali gospodarzom wyjść z własnej połowy. Ataki Lechii były jednak nieco rozpaczliwe, a bielszczanie dzielnie się bronili i utrzymali do końca korzystny dla siebie wynik.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Lechia Gdańsk 1:0 (1:0)
Gol 1:0 - 43' - Pavol Stano