T-ME: Lech – Ruch 4:2

W ostatnim sobotnim meczu 16. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Lech Poznań pokonał Ruch Chorzów 4:2. Kolejorz wygrał mimo, że po godzinie gry przegrywał 1:2. Dwie bramki zdobyli rezerwowi.

Zaczęło się znakomicie dla gospodarzy, bowiem już w 9. minucie po bramce Łukasza Teodorczyka Lechici prowadzili. W 38. wyrównał Grzegorz Kuświk, a w 60. minucie wyprowadził na prowadzenie gości. W 78. minucie Rafał Murawski, który pojawił się 20 minut wcześniej na boisku wyrównał stan rywalizacji. Siedem minut przed końcem Gergo Lovrencsics strzelił bramkę na 3:2, a w doliczonym czasie gry drugi piłkarz z ławki rezerwowych, Daylon Claasen ustalił wynik spotkania na 4:2.

Lech Poznań – Ruch Chorzów 4:2 (1:1)
Gol 9′ Teodorczyk, 78′ Murawski, 83′ Lovrencsics, 90+’ Claasen – 38′, 60′ Kuświk
zolta kartka yellow card Tymiński (Ruch)

Po tym spotkaniu Lech jest na czwartej, a Ruch na siódmej pozycji w tabeli. Jutro i pojutrze dokończenie “pierwszej wiosennej” kolejki.