W meczu 8. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Jagiellonia Białystok pokonała przed własną publicznością Lecha Poznań 1:0 po bramce Mateusza Piątkowskiego. Nie udał się zatem Maciejowi Skorży debiut w roli szkoleniowca poznaniaków.

Spotkanie znakomicie rozpoczęło się dla gospodarzy. Już w 6. minucie w polu karnym znalazł się Mateusz Piątkowski i z zimną krwią wykończył dośrodkowanie z lewego skrzydła, zdobywając tym samym swoją szóstą bramkę w tym sezonie.
Od tego momentu inicjatywę próbował przejąć Lech, ale ataki poznaniaków przypominały raczej bicie głową w mur. Gospodarze z kolei od czasu do czasu groźnie kontratakowali. Okazje do podwyższenia wyniku mieli Dani Quintana i Przemysław Frankowski. Do przerwy wynik nie uległ już jednak zmianie.

Drugą odsłonę meczu w bardzo szybkim tempie rozpoczął “Kolejorz”, ale nie przekładało się to na sytuacje bramkowe. Należy pochwalić także gospodarzy, którzy opanowali środek pola i nie pozwalali przyjezdnym na zbyt wiele.
W 69. minucie lechici trafili w końcu do bramki strzeżonej przez Bartłomieja Drągowskiego, ale Vojo Ubiparip był na pozycji spalonej i sędzia słusznie bramki nie uznał.
W końcowej fazie meczu gra toczyła się na połowie białostoczan, ale goście nie byli w stanie skonstruować akcji, która mogła stworzyć realne zagrożenie pod bramką Drągowskiego. Jednobramkowe prowadzenie Jagiellonia utrzymała do końca i zasłużenie wzbogaciła swój dorobek o 3 punkty.

Jagiellonia Białystok – Lech Poznań 1:0 (1:0)
Gol 1:0 – 6′ – Mateusz Piątkowski