W meczu derbowym o prymat w Krakowie Cracovia okazała się lepsza od Wisły zwyciężając 1:0. Jedynego gola strzelił dla “Pasów” Miroslav Covilo w doliczonym czasie gry.

Od pierwszych minut stroną przeważającą byli Wiślacy. Pierwszą groźną okazję do zdobycia gola stworzyli sobie w 9. minucie, kiedy to Maciej Sadlok potężnie huknął z dystansu, a jego strzał, nie bez kłopotów, odbił Krzysztof Pilarz.
Kilka minut później przed szansą stanął Paweł Brożek. Napastnik “Białej Gwiazdy” otrzymał prostopadłe podanie od Macieja Jankowskiego, ale w ostatniej chwili piłkę spod nóg wybił mu Adam Marciniak.
W kolejnych minutach nastąpił widoczny przestój w poczynaniach obu zespołów. Dużo było walki w środku pola, brakowało z kolei sytuacji podbramkowych. Znacznie więcej działo się na trybunach, gdzie kibice obu drużyn nie szczędzili sobie wzajemnych “uprzejmości”.
Do przerwy na stadionie przy ulicy Kałuży bramki nie padły.

Od początku drugiej odsłony z boiska wiało nudą. Wisła miała więcej z gry, więcej czasu była przy piłce, ale nie przerodziło się to w sytuacje bramkowe. Tych było jak na lekarstwo. Nie pomogły zmiany dokonane przez obu szkoleniowców. W 88. minucie meczu niezłą okazję miał co prawda Mariusz Stępiński, ale uderzył nad poprzeczką.
Kiedy wszyscy oczekiwali już tylko końcowego gwizdka, po kiksie Richarda Guzmicsa Cracovia wywalczyła rzut rożny. Po dośrodkowaniu z narożnika boiska bramkę na wagę zwycięstwa zdobył głową Miroslav Covilo. Tym samym Wisła nie wykorzystała szansy powrotu na fotel lidera T-Mobile Ekstraklasy. Mimo straty punktów we wczorajszym meczu z Lechem Poznań liderem pozostała warszawska Legia.

Cracovia – Wisła Kraków 1:0