Szymon Marciniak prezesem PZPN? „To naturalna kolej rzeczy”

Szymon Marciniak

Zdjęcie: FIFA

Szymon Marciniak przyznał w „Radiu Zet”, że może zostać prezesem PZPN. – Zarządzanie później w piłce, będąc po światowym futbolu, jest naturalną koleją rzeczy – stwierdził.

Mistrzostwa świata w Katarze miały swoich bohaterów. Jednym z nich został polskie arbiter, który perfekcyjnie zarządzał finałowym starciem Argentyny z Francją. Czy Szymon Marciniak weźmie przykład z Michała Listkiewicza i będzie zarządzał polskim futbolem?

Zarządzanie później w piłce, będąc po światowym futbolu, jest naturalną koleją rzeczy. Nie chcę nic zdradzać. Na razie cieszę się sędziowaniem. Możliwości dla sędziego jest wiele. Otworzył się rynek dla sędziów – opowiada.

– Nigdy nie chciałem być sędzią, którego wszyscy się bali. Najfajniej jest, kiedy sędzia, zarządzając na boisku ma ogromny kredyt zaufania, szacunek, trochę strachu, ale też luzu, kiedy zawodnicy potrafią przebiec, klepnąć, zażartować. Lubię ten element luzu – dodał.

Dużym wydarzeniem byłoby poprowadzenie przez Polaka finału Champions League i jak mówi, że to jego kolejny cel. – Apeluję do młodych sportowców: miejcie marzenia. Są po to, by je spełniać. Jestem najlepszym dowodem, że zwyczajny chłopak z Płocka potrafił przenosić góry – oznajmia.

źródło: wiadomosci.radiozet.pl / 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.

x