Szymon Marciniak o agresji wobec sędziów: To bandytyzm, który powinien być karany przez państwo

Szymon Marciniak / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Szymon Marciniak postanowił zabrać głos w sprawie ataków na sędziów w niższych ligach piłkarskich. Zaapelował też o zaostrzenie kar za ataki w kierunku arbitrów.

W ostatnim czasie w internecie  zrobiło się bardzo głośno o sytuacji młodego arbitra, który został zaatakowany przez piłkarzy podczas jednego z B-klasowych meczy. Szymon Pawłowski podczas spotkania Pomorzanka Jarosławsko – Zorza II Dobrzany został zaatakowany przez zawodników gospodarzy. Jeden z nich uderzył go głową, a drugi opluł. Sprawa trafiła do prokuratury.

To nie pierwsza taka historia, o której jest głośno. W Polsce na niższych szczeblach rozgrywkowych nie ma weekendu, w którym zabraknie mniejszych, bądź większych awantur z udziałem sędziów. Szymon Marciniak uważa, że trzeba położyć temu kres i solidaryzuje się z kolegami z niższych lig. Najbardziej rozpoznawalny polski sędzia zaapelował o zastosowanie surowszych kar za ataki na sędziów.

Pobicie to bandytyzm, który powinien być karany przez państwo. Apeluję, by sędziowie zgłaszali nawet drobne akty przemocy. Pomóc mogłoby uznanie sędziego funkcjonariuszem publicznym. Surowe kary odstraszyłyby tchórzy – powiedział Szymon Marciniak.

Przyzwolenie na traktowanie młodych sędziów jako obiektu drwin i osób, na których można się wyżyć za wszystkie prawdziwe i urojone krzywdy, musi się skończyć! Rugby, sport który jest dużo bardziej kontaktowy, nie ma tego typu problemu – dodał.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *